RTX 2070 Hataları

xenom0rphe

Megapat
Makaleler
6
Merhabalar. ASUS ROG STRIX 2070 kartımı Ağustos ayının başında almıştım. Ne olduysa bugün bir şeyler ters gitmeye başladı. PUBG'de ekranda parlamalar, COD MW Beta'da siyah ekran verip kapanmalar derken daha önce de bir çok kez yaptığım FurMark GPU Stress testine soktum. Teste girer girmez ekranda çizgiler, parıltılar oluşup ekran dondu direk. DDU ile her şeyi temizleyip yeniden kurdum sonuç aynı. Oyun oynamadığım zaman bir sorun olmuyor. Zaten yabancı forumlardan bakıyordum milletin RTX kartlarından neler çektiğini. 1 ay sonra bozulan oluyor, 1 hafta 2 ay ama illa ki bir şekilde bir sorunla karşılaşılıyor. Özellikle kartın GDDR6 belleleri Micron markası tarafından üretildiyse bu sorunlar çıkıyor. Diliyorum ki forumdaki RTX kart sahipleri böyle sorunlarla inşallah karşılaşmaz. Sanırım pazartesi karta servis yolu gözükmüş gibi duruyor.
NVIDIA'nın imajı zedelendi gözümde. AMD kullandım yıllardır hiç böyle sorunlar yaşamadım.

Sistemin geri kalan parçaları:
i7 4770K @4.4 GHz
Z87-G45 Anakart
240GB SSD
1 TB HDD
FSP Hydro G 750W PSU
2x4GB 1866MHz Corsair Vengeance
Windows 10 (1903)
NVIDIA Driver Version: 436.30

Üreticiler bu kartları test aşamasına sokmuyor mu? Karta DisplayPort kablosunu takıp ekrana görüntü gelmiş ise üretimden başarılı olarak çıkmış mı görünüyor? Veya bu Micron denilen RAM üreticisi RAM'lerini hiç mi kontrol etmiyor da ceremesini biz çekiyoruz. Daha önce başka ASUS kartımda da Micron vardı ve yine aynı sorunlarla karşılaştım. Micron markasının M'sini gördüğünüz an uzaklaşın ve bir daha ASUS asla.

Bizim insanımız niyeyse hep böyle eline iğne batsa tüm dünyaya küfreder kafasına sahip. Arkadaş arızalı ürün olabilir,asus kaynaklı sorun olabilir. Nvidia amd ayrımı yapmayacağım ama boş konuşmasak daha iyi olur. Servise gönder geç niye isyan ediyorsunuz?

Bizim insanımız niyeyse hep böyle eline iğne batsa tüm dünyaya küfreder kafasına sahip. Arkadaş arızalı ürün olabilir,asus kaynaklı sorun olabilir. Nvidia amd ayrımı yapmayacağım ama boş konuşmasak daha iyi olur. Servise gönder geç niye isyan ediyorsunuz?
O zaman herkes bir şeyleri hiç bir yere yazmasın insanlar ne sorun olduğunu bilmesin millet kendi kafası halinde yaşasın değil mi? Güzel düşünce kutluyorum. İnsanlar bir şeyleri görsün diye biz yazıyoruz yani haberdar olsunlar böyle bir sorun var bilgileri olsun diye. Başkalarına yararınız dokunmasını istemiyorsanız siz öyle yapabilirsiniz.
Micron iyi bir marka mıdır? Benim ekran kartım RTX 2060 ve bellek markası Micron. Bir sıkıntı olur mu? Kararsız kaldım.
Micron markasının bir çok vukuatı var. İnternete Micron problem yazarsan bir ton konu bulabilirsin. Sıkıntısız olanları da var veya şuan sıkıntı olmaması daha sonra olmayacağı anlamına da gelmiyor hocam. Şans işi diyelim bu Micron RAM'ler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı