RTX 2070 ve 2080 laptoplar ne zaman çıkacak?

brales33

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • CPU Türü OctalCore AMD Ryzen 7 2700X, 4124 MHz (41.25 x 100)
  • Anakart Adı Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wi-Fi
  • Sistem Belleği 16331 MB DIMM1: G Skill TridentZ RGB F4-3600C17-8GTZR 8 GB DDR4 x2
  • Ekran kartı ROG Strix GeForce® GTX 1080 Ti OC edition 11GB GDDR5X

Eski masaüstü sistemim buydu fakat laptopa geçme kararı aldım, tavsiyeleriniz nelerdir? Beklenmeli RTX ekran kartlı mı alınmalı yoksa 1070 ve 1080 de yeterli mi?

Annem kanser hastası eskiden tek tük kalkıp bilgisayara oturabiliyordu ama artık yatmak zorunda. Bende masaüstü bilgisayarı satıp rahatlık ve kolaylık olsun diye dizüstü almaya karar verdim sattım masaüstünü. Şuan ki mevcut laptop eski core2 duo işlemcili 9200m Ekran kartlı bir cihaz idareten kullanıyoruz.

Annem kanser hastası eskiden tek tük kalkıp bilgisayara oturabiliyordu ama artık yatmak zorunda. Bende masaüstü bilgisayarı satıp rahatlık ve kolaylık olsun diye dizüstü almaya karar verdim sattım masaüstünü. Şuan ki mevcut laptop eski core2 duo işlemcili 9200m Ekran kartlı bir cihaz idareten kullanıyoruz.
Anladım hocam, bildiğim kadarıyla laptoplara çıkmıştı fakat Türkiye'ye henüz gelmedi sanırım.

Benimde sorum o yönde, beklemeye değer mi değmez mi. RTX ler türkiye ye gelince de GTX lerin fiyatında gözle görülür bi oynama olur mu ?
Amacınıza göre değişebilir hocam. Eğer RTX teknolojisini gerekli buluyorsanız bekleyebilirsiniz, ama sadece oyun oynamak ise GTX ekran kartı bulunduran laptoplar da yeterli. Fiyat düşüş konusunda gözle görülür bir oynama olur mu bilmiyorum ama mutlaka olacaktır. Ama bence o laptopların Türkiye'ye gelmesi 2 ayı bulacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı