RTX 2070 ve R5 3600X'li sistem toplama

ne carsafi ya

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Merhabalar. Ben yakın bir zamanda (çok yakın değil :/) PC almayı düşünüyorum. Okullar vs. açıldı, eski bir laptopum var, canım sıkılıyor. Bu yüzden sistem araştırmaya başladım. GeForce Ray Tracing Warrior Gold [Bafır] | RTX 2070 8GB DDR4 16GB 512GB M.2 SSD Gaming PC - incehesap.com SSD'yi Adata Swordfish yapıp almayı düşünüyorum. Ve aklıma 2 tane soru var. Birincisi Gamepower iyi mi? Forum ikiye bölünmüş durumda. Alan kesim güzel, almayan kesim kötü diyor. (O tarz bir şey) Sıkıntı yaşar mıyım? 2. soru ise 27 inç bir ekran ile 1080p kullanırsam kalite düşüklüğü yaşar mıyım? Monitörle aramda az çok 40-50 cm olacak. Pikselleri sayar mıyım yoksa yeterli mi olur? Ya da 24 inçe mi inmem gerek?

Ne oyunlar oynayacağım diye sorarsanız her türlü oyun oynarım. Ama strateji oyunları oynuyorum genelde. EU4, HOI4 gibi. Onun dışında PUBG, GTA 5, Dead by Daylight, Witcher 3 ve Ark denemek istiyorum. CS:GO oynuyorum. Valorant da denemek isterim. Zaten 144 Hz bile fazla aslında. 24 inç üstü FPS oyunlarında ölüm diyenler olmuştu. Ama zaten e-sporcu gibi oynamıyorum oyunu. Girersem zevkine ya da arkadaşım istediği için girerim.

Onun dışında YouTuber'lik hayalim var, üzmez diye düşünüyorum.

Yani sonuç olarak sorularım:
1. bu sistem SSD'si değiştirilerek alınır mı?
2. Gamepower sıkıntı yaratır mı?
3. e-sporcu tarzinda oyun oynamayan biri için 27 inç sıkıntı yaratır mı?

En son 1 aylık ceza yemiştim, geri dönünce mutlu oldum bir an. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
O sistemi hiçbir şekilde önermiyorum. Değişiklikler fazlasıyla sınırlı. Toplama almanızı öneririm. O sistemi düşünüyorsanız o kadar bütçeniz var demektir herhalde.

1-) Hayır, alınmaz. O sistem, hiçbir şekilde o parayı hak etmiyor.
2-) Kesin bir şey söylenemez. Ama piyasada kaliteli ürünler bu sebepten dolayı bulunuyor. Kaliteli ürünün sıkıntı çıkarma oranı daha azdır. Kalitesiz olanın ise daha fazladır. Gamepower burada kalitesiz ürün senaryosuna uyuyor.
3-) Hayır, bir sıkıntı yaratmaz.

Ayrıca "yakın bir zamanda ( çok yakın değil)" yazmışsınız. Büyük ihtimalle uzun bir süre sonra alacaksınız. Sistemi alacağınız zaman konu açın. İleride dolar kuru ne duruma gelecek bilemeyiz. Yüksek ihtimalle artacak. Ama kim bilir ne kadar artacak.

O sistemi hiçbir şekilde önermiyorum. Değişiklikler fazlasıyla sınırlı. Toplama almanızı öneririm. O sistemi düşünüyorsanız o kadar bütçeniz var demektir herhalde.

1-) hayır, alınmaz. O sistem, hiçbir şekilde o parayı hak etmiyor.
2-) kesin bir şey söylenemez. Ama piyasada kaliteli ürünler bu sebepten dolayı bulunuyor. Kaliteli ürünün sıkıntı çıkarma oranı daha azdır. Kalitesiz olanın ise daha fazladır. Gamepower burada kalitesiz ürün senaryosuna uyuyor.
3-) hayır, bir sıkıntı yaratmaz.

Ayrıca "yakın bir zamanda ( çok yakın değil)" yazmışsınız. Büyük ihtimalle uzun bir süre sonra alacaksınız. Sistemi alacağınız zaman konu açın. İleride dolar kuru ne duruma gelecek bilemeyiz. Yüksek ihtimalle artacak. Ama kim bilir ne kadar artacak.

Hocam teşekkürler. Zaten belki bu sefer 1 yıl falan ceza yerim diye korkuyorum. Yani. Zaten fiyatının 2-3K artacağını biliyorum. Yani 27 inç (Curved'e gerek yok) 144Hz bir monitörlü ve RTX 2070'li sistem toplayabilir misiniz? 11-12K bütçe ile. Zaten bütçem 15K ya yakın olacak fiyatları artacağından soruyorum.

Dediğim gibi çok bir bilgim yok. Ama şunu söyleyebilirim. O kasa gereksiz pahalı. O fiyata daha iyileri alınabilir. Bu bütçede 3600X yerine daha güçlü işlemciler tercih edilmeli. RAM frekansı düşük kalıyor. Son olarak 1 TB SSD şart mı?

Dediğim gibi çok bir bilgim yok. Ama şunu söyleyebilirim. O kasa gereksiz pahalı. O fiyata daha iyileri alınabilir. Bu bütçede 3600X yerine daha güçlü işlemciler tercih edilmeli. RAM frekansı düşük kalıyor. Son olarak 1 TB SSD şart mı?

Yani. En azından oyun için 10 yıl kullanacağım. Ömrü erken biterse o zamanın CS 1.6'sı için kullanırım. Ve evet 1 TB çok iyi olur. Ve hocam PSU dahil kasaya. Bence o yüzden pahalı ve hava akışı iyi diyorlar.

Yani. En azından oyun için 10 yıl kullanacağım. Ömrü erken biterse o zamanın CS 1.6'sı için kullanırım. Ve evet 1 TB çok iyi olur. Ve hocam PSU dahil kasaya. Bence o yüzden pahalı ve hava akışı iyi diyorlar.
PSU dahil olduğunun ben de farkındayım. O fiyata daha iyileri bulunabilir diyorum sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı