RTX 2070 vs RX 6600

Phreak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 2.el temiz ekran kartı alacağım yakın zamanda böyle kısa videolar editlemeye falan başlayacağım video çekme falan bu tür işlerle uğraşıp bir yandan yayın yapmaya başlamayı düşünüyorum gönlüm ister 3060 alayım ama param yetmiyor o kadar her neyse ben RX 5600XT kullanan biriyim şükür yazılımdan hiç çekmedim çok iyiydi şahsen performansındanda hala memnunum ama AMD'den yine de çekiniyorum WattMan vb korkutuyor neyse bu kısa editler videolar ve canlı yayınlar için RX6600 benim işimi görür mü rahatça ? Yazılım desteklediği şeyler falan NVIDIA daha iyi diye biliyorum bu işlerde ama zaten profesyonel kurgucu falan olmayacağım amacım kısa 10-15 dakika video çekip yayımlamak ve canlı yayın yapmak bu kadar ne diyorsunuz?

Yayın konusunda OBS ile NVENC sayesinde Nvidia kartlar iyi iş çıkarıyor. Yazılım stabilitesi de var. Salt FPS konusunda AMD daha iyi olabilir ama sürücü konusunda uğraştırabilir.

Daha önce RX 480 kullanıyordum. O zamandan beri AMD'nin yeni kartlarında hala sorun çıkabiliyor. O konuda ağzım çok yandığından bütçen varsa Nvidia kart öneririm.

4000.

Yayın konusunda OBS ile NVENC sayesinde NVIDIA kartlar iyi iş çıkarıyor. Yazılım stabilitesi de var. Salt FPS konusunda AMD daha iyi olabilir ama sürücü konusunda uğraştırabilir.

Daha önce RX 480 kullanıyordum. O zamandan beri AMD'nin yeni kartlarında hala sorun çıkabiliyor. O konuda ağzım çok yandığından bütçen varsa NVIDIA kart öneririm.

İkisi arasında kaldım. Vallaha AMD beni memnun etti ama ne yapsam bilmiyorum bir şey daha soracağım elimde taş gibi RX 5600XT var bununla devam etsem ne olur hiç para harcamasam ekipman alsam 2-3 ne diyorsunuz?

RX 6600 daha çok RTX 2060 gücünde bir kart. Benim tercihim 2070 olurdu.

Geri
Yukarı