RTX 2070'den RX 6000 serisine geçmek mantıklı mı?

WitcherFate

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Kasım ayı gelmişken ekran kartımı güncellemeyi düşünüyorum.

Ekran kartım;
ASUS ROG RTX 2070.
6700XT, 6750 XT ve 6800 XT uygun denk gelirse almak istiyorum.

Sizce NVIDIA'dan AMD'ye geçmek attan inip eşeğe binmek gibi mi olur?
Ekran kartımı saydığım ekran kartları ile değiştirirsem alacağım performans vereceğim paraya değer mi?
Genel olarak oyunlarda kullanıyorum ve orta düzeyde Blender kullancısıyım. Şu an 1080p çözünürlük kullanıyorum ama ekrna kartımı yenilersem 2K monitör de bir sene içinde güncelleyebilirim.
Herkese teşekkürler.

2070 bence hâla iyi yani RX7000 ve RTX4000 serisinin biraz daha alt modellerini bekleyin derim. NVIDIA F/P konusunda rezalet hâlde ama AMD RX7900XTX için bile 1000 dolar fiyat belirledi. Yani orta düzey kartlara iyi fiyattan sahip olabilirisiniz. İllaha değiştiricem derseniz RX6800XT oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Ekran kartım;
ASUS ROG RTX 2070.

Ekran kartımı saydığım ekran kartları ile değiştirirsem alacağım performans vereceğim paraya değer mi?
Genel olarak oyunlarda kullanıyorum ve orta düzeyde Blender kullancısıyım. Şu an 1080p çözünürlük kullanıyorum ama ekrna kartımı yenilersem 2K monitör de bir sene içinde güncelleyebilirim.
Herkese teşekkürler.

2070 bence şu an gayet yeterli ve iyi durumda ben olsam biraz daha beklerdim.

At-eşek muhabbeti anlamsız. Birisi çok pahalı ve driverları daha uyumlu diğeri daha ucuz driver desteği nispeten daha yetersiz. Para çoksa NVIDIA kullan Intel işlemci kullan. AMD daha düşük bütçelerle aynı yüksek kaliteleri hedefleyen bizim gibi ülkeler için nimet kısaca. Senin soruna gelirsek bence bekle kartın hala hem çok iyi hem çok güncel. Bakma 4000 serisini kullanabilecel maddi imkan bizde çok olmaz. Zaten GTX 1050 Ti ile her şeyi oynayan bir güruh var şansımıza.

Ekran kartım;
ASUS ROG RTX 2070.

Herkese teşekkürler.

AMD kartları eskisi gibi değil yani bir sorun olmaz orası ayrı ama RTX 2070 gayet yeterli bir kart bence ha tabii gene de işlemci beslerse 6700XT'nin farkını hissedersin yani gecebilirsin ve komik olan 2070'i daha pahalıya satıp daha ucuza alman mümkün kartları.

Bence geçme 2000 serisinden artık ya NVIDIA tarafında 4000 ya da AMD tarafında 7000 serisine geçersin ben öyle düşünüyorum ileride. Ha ben AMD'ye öyle ya da böyle geçmem asla da, bekle bana kalırsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı