RTX 2070S fanı %70'e ayarlanırsa sorun çıkar mı?

H2onyaa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bende ASUS Dual 2070S var ekran kartım ısınıyor. Baktığımda ekran kartı fanını %60-63 arası açıyor daha üstüne çıkmıyor manuel olarak ben %68-70 arasına çeksem bir zararı olur mu?

Merhaba arkadaşlar, bende ASUS Dual 2070S var ekran kartım ısınıyor. Baktığımda ekran kartı fanını %60-63 arası açıyor daha üstüne çıkmıyor manuel olarak ben %68-70 arasına çeksem bir zararı olur mu?
Hiç bir zararı olmaz sade çabuk tozlanır sonra temizlersin. Seni rahatsız etmeyecek şekilde kulağına göre 70-75'e çekebilirsin.

Asus Dual serisi soğutması zaten çok iyi bir soğutma değil.Kartı olabildiğince serin tutman gerekiyor.Zamanı gelinc Termal macunu da değiştir ve fanı istediğin hıza ayarla hiçbir sorun olmaz.
2 yıldır kullanıyorum termal macun felan değiştirmedim daha

Nasıl bir ayar yapmalıyım sizce ?

Yardımcı olabilecek var mı ?

Msi afterburner ile ayar yaptım sıcaklığa göre fanı kısıp arttıeıyor inşallah bir sorun çıkmaz.

Bunu yaptım

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    251,6 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Nasıl bir ayar yapmalıyım sizce ?

Yardımcı olabilecek var mı ?

Msi afterburner ile ayar yaptım sıcaklığa göre fanı kısıp arttıeıyor inşallah bir sorun çıkmaz.

Bunu yaptım
Ekran kartı 60c gelince fanlar otomatik çalışır ve 60-65 arası sabitler.Daha serin tutmak için fanları istediğin hıza ayarla hiçbir sorun çıkmaz.

Ekran kartı 60c gelince fanlar otomatik çalışır ve 60-65 arası sabitler.Daha serin tutmak için fanları istediğin hıza ayarla hiçbir sorun çıkmaz.
Bu ayar msi afterburnerin otamatik ayarı boşta bile fan açıyor %40 açıyor oyunda ise dereceye göre fan arttıyor 68 derece ise fanları %68 açıyor bugun kullanmaya başladım 75 76 dereceleri gören kart 70 i geçmiyor artık. Uzun vadede sorun çıkarır mı ki ?

Bu ayar msi afterburnerin otamatik ayarı boşta bile fan açıyor %40 açıyor oyunda ise dereceye göre fan arttıyor 68 derece ise fanları %68 açıyor bugun kullanmaya başladım 75 76 dereceleri gören kart 70 i geçmiyor artık. Uzun vadede sorun çıkarır mı ki ?
Sadece daha hızlı Tozlanır dediğim gibi ama kaliteli termal macun yaparsan ısı farkını daha fazla görürsün.

Rahatsız etmediği sürece 90'a kadar çekebilirsiniz isterseniz.

Otomatikte 75 76 derece ise kalsın uğraşmayın kendiniz. 75 76 gayet iyi sıcaklık.

Rahatsız etmediği sürece 90'a kadar çekebilirsiniz isterseniz.

Otomatikte 75 76 derece ise kalsın uğraşmayın kendiniz. 75 76 gayet iyi sıcaklık.
Keşke 75 76 da kalsa 80 i görüyor sınır zaten 82 derece

Keşke 75 76 da kalsa 80 i görüyor sınır zaten 82 derece
O msi afterburnerdeki ayarı açtım dereceye göre fan açıyo

Yeni konular

Geri
Yukarı