Çözüldü RTX 2060 88 derecede çalışınca sorun çıkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hsnglc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün yanlışlıkla ekran kartı fanlarını durdurdum ve farkına hiç varmadım. 1.5 saat The Witcher 3 oynadım. En sonunda ASUS GPU Tweak programına baktığımda ise ekran kartının 88 derece oldugunu gördüm ve direkt fan hızını açtım. Maks. 90 derece görmüş, sizce herhangi bir sorun olmuş mudur?
(ASUS ROG STRIX 2060)

Çözüm
Uzun vadede sorun çıkarır o sıcaklık. Ömrünü ciddi anlamda kısaltır. Ancak 1 saatte bir şey olduğunu sanmam.
Hocam bu dereceler yüksek dereceler ve normal değil. Ekran kartının ömrünü çok daha hızlı kısaltabilir ve dereceyi 90'dan da fazla geçirirseniz donanımınıza bir zarar gelebilir. Uzun vadede donanımınıza zarar verebilir de.

Artı -1 Eksi
Hocam bu dereceler yüksek dereceler ve normal değil. Ekran kartının ömrünü çok daha hızlı kısaltabilir ve dereceyi 90'dan da fazla geçirirseniz donanımınıza bir zarar gelebilir. Uzun vadede donanımınıza zarar verebilir de.

Fanı durdurduğu için normal.

Fanlar durmuş normalde ROG STRIX gibi bir kart 70'i göremez.

Bu kadar panik olmayın arkadaşlar Allah aşkına...

Bu kartlar zaten böyle sıcaklıklara dayanacak şekilde dizayn ediliyor. Evet 1 sene boyunca bu şekilde kullanırsan fan bilyelerinin ve içindeki devrelerin ömrünü yersin ama adam altı üstü 1.5 saat kullanmış. Miningciler undervolt yapmadan aylarca bu şekilde kullanıyor kartları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı