RTX 2070S Gigabyte OC Windforce nasıldır

Gigabyte rtx 2060 Super windforce kullanıyorum. Gigabyte'ın Windforce ekran kartları sorunlu oluyor. Mesela benimkinde CW sorunu var. Gigabyte'ın gaming ve aorus ekran kartlarının soğutması ve performansı oldukça başarılı. Alacaksanız gaming veya aorus almanızı öneririm.
2070 super windforce oc 3x kullanıyorum . Cw sorunum yok , oyun oynarken kart 60-61 geziyor . Bende şaşırdım üst seri kartlardan farkı yok soğutma anlamında. İstediğin testi yapıp atabilirim .

Ben de 2070S Windforce OC 3x kullanıyorum. Sıcaklık değerleri çok iyi. 60 derece üzerinde fanlar aktive oluyor ve kart ağır yükte dahi 65 derece üstüne çıkmıyor. Arada 100-200 TL gibi basit bir fark varsa belki diğer modellere yönelinebilir RGB ışıklandırma ve minimal faz farkı için. Daha yüksek farklar ödenmemeli diye düşünüyorum. Hem RGB ışıklandırma hem de küçük faz farkı için Inno3D 2070S iChill x3 Ultra da düşünülebilir. Fiyatı 4770 TL.

Inno3D RTX2070 SUPER ICHILL x3 ULTRA 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Hocam "gaming oc 3x" ve "gaming oc" arasında heatsink konusunda bir fark yok. Hatta kartların boyutları bile milimetresine kadar aynı. Ama "gaming oc" diğerinden daha pahalı. Bunun bir sebebi olmalı diye düşünüyorum. Gigabyte'ın sayfasından da iyice okuduğumda "gaming oc" modelinde özellikle 8+2 güç fazı olduğu vurgulanmış. Mesela "gaming oc 3x"te böyle bir şey yazmıyor. Aradaki fark bu diye düşünüyorum.
Windforce oc 3x de 8+6 pinlik güç girişi var . Headsink olayına eve geçince bakacağım. Bütçe varsa zaten gaming oc 3x alın . Fakat biraz daha çıkıp msi 2070 super gaming x trio da alınabilir çok yakışıklı kart . Benim aklım onda 😁

Windforce oc 3x de 8+6 pinlik güç girişi var . Headsink olayına eve geçince bakacağım. Bütçe varsa zaten gaming oc 3x alın . Fakat biraz daha çıkıp msi 2070 super gaming x trio da alınabilir çok yakışıklı kart . Benim aklım onda 😁
Güç girişi ve güç fazı aynı şey değil karışmasın. Zaten artık çoğu ekran kartında 8+6 güç girişi var.

Hocam sinerji.com da gaming oc 3x gaming oc den yaklaşık 20 küsür tl daha ucuzdu.Şuanda ürün stokta görülmüyor ama dün öyleydi.
Ben de 2070S Windforce OC 3x kullanıyorum. Sıcaklık değerleri çok iyi. 60 derece üzerinde fanlar aktive oluyor ve kart ağır yükte dahi 65 derece üstüne çıkmıyor. Arada 100-200 TL gibi basit bir fark varsa belki diğer modellere yönelinebilir RGB ışıklandırma ve minimal faz farkı için. Daha yüksek farklar ödenmemeli diye düşünüyorum. Hem RGB ışıklandırma hem de küçük faz farkı için Inno3D 2070S iChill x3 Ultra da düşünülebilir. Fiyatı 4770 TL.

Inno3D RTX2070 SUPER ICHILL x3 ULTRA 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Hocam gaming oc ile windforce oc 3x arasında yaklaşık 300 tl bir fark vardı.
Gaming oc ve gaming oc 3x stokları tükenmiş gözüküyor sinerji.com da.

Yeni konular

Geri
Yukarı