Palit RTX 2070S GP vs Gigabyte RTX 2070S Windforce

AMD 3600X işlemci ve Tomahawk B550 anakart ile uyumlu kullanabilir miyim peki?

Performanstan yana sıkıntı yaşayacağını zan etmiyor. Bir de 2070S performans fiyat olarak tercih edilebilir bir kart değil bana göre. Ki modelide eski performansıda. 3060 Ti al hem daha yeni teknoloji daha uzun kullanırsın. Hem de yarın bir gün satmak istersen daha kolay satarsın.
Ben de yaklaşık 1 aydır aynı konumdayım dostum, kasa, işlemci, ve anakart elimde var. Ekran kartı araştırmaktan deliye döndüm. Zannediyorum 3060 Ti olacak tercihim.

Ben 6800 istiyordum hatta 6800XT bütceden yana da sıkıntım yoktu. Ama Türkiye'de ki fiyatları görünce kafayı yedim acıdım. 3070 aldım tabii 6800 daha iyi ama gidipde 600 dolarlık karta 8000 TL vereceğime üstelik de olan bir karta gider en kral RGB'li 3070I alırım deddim aldım.

Performanstan yana sıkıntı yaşayacağını zan etmiyor. Bir de 2070S performans fiyat olarak tercih edilebilir bir kart değil bana göre. Ki modelide eski performansıda. 3060 Ti al hem daha yeni teknoloji daha uzun kullanırsın. Hem de yarın bir gün satmak istersen daha kolay satarsın.

Ben 6800 istiyordum hatta 6800XT bütceden yana da sıkıntım yoktu. Ama Türkiye'de ki fiyatları görünce kafayı yedim acıdım. 3070 aldım tabii 6800 daha iyi ama gidipde 600 dolarlık karta 8000 TL vereceğime üstelik de olan bir karta gider en kral RGB'li 3070I alırım deddim aldım.

Eyvallah arkadaşım, önerin için de teşekkür ederim. Senin adına da sevindim, gayet iyi yapmışsın 3070 alarak.

1440p önerilir. 1080p'de darboğaz olacaktır.

Çok teşekkür ederim.

Bu darboğazım tam olarak mantığı nedir? İşlemci yüzde yüz çalışırken ekran kartının yüzde 70 80'lerde gibi bir şey olması mı?
Yüzdeler değişir ama mantıken bu. Var olan ekran kartını verimli kullanamıyorsunuz. Yük bindirmek için çözünürlüğü arttırmanız gerekiyor. He ille düşük çözünürlük tercih edilirse çok güçlü bir işlemci lazım. Bu da ekstra maliyet olarak geri döner.

INNO3D 3070 nasıl memnun musun? Garantiye kim bakıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı