RTX 2070S sistemde oyunlar çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengance RGB Pro 3200 MHz 2x8 CL16
Ekran kartı
RTX2070S
Anakart
B550 - A Pro
İşlemci
R5 3600
Witcher 3 Complete Edition güncellemesi gelmeden öncesinde bu sistemle 200 saat bu oyunu hiç çökmeden devirdim. Ta ki güncelleme gelinceye kadar. DirectX11 çalıştırınca sorun çözülmüş oldu. Metro Exodus ve Shadow of the Tomb Raider bu gibi RTX destekleyen oyunlarda grafikler bulanık oluyor ve oyunlar çöküyordu. Aynı şekilde Complete Edition güncellemesi sonrası RTX - DLSS oyuna dahil olduktan sonra Witcher 3'te de grafikler bozuldu ve oyun çökmeye başladı. Ekran kartı sürücüsü de güncel. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleme:
Witcher 3 sorunlu zaten. Diğerleri için de söyleyeceğim, eski grafik sürücüsüne dönmeniz. DDU ile bu sürücüyü kaldırın. Eskisini kurun.
Bu sorun 2 yıldır var, sistemle çok ilgilenemediğim için sorunun üstüne gidemedim. Yani o zamandan bu yana kaç tana sürücü kullandığımı düşünün bütün RTX oyunlarında sorun var.

Grafiklerde bi bulanıklılık var. Keskinlik - kenar yumuşatma sorunu var. Örnek vermek gerekirse, Shadow of the Tomb Raider oyununun RTX - DLSS kapalı olsun yine de Rise of the Tomb Raider ile karşılaştırılamaz. Kat ve kat Rise of the Tomb Raider daha iyi.
@Salih METİN

Grafiklerde bi bulanıklılık var. Keskinlik - kenar yumuşatma sorunu var. Örnek vermek gerekirse, Shadow of the Tomb Raider oyununun RTX - DLSS kapalı olsun yine de Rise of the Tomb Raider ile karşılaştırılamaz. Kat ve kat Rise of the Tomb Raider daha iyi.
@Salih METİN
Ha, şimdi anladım. Uzak çizimde sorun varsa, bunu herkes yaşıyor zaten. Yanlış anlamadıysam sizi; bu sorun oyun motorlarından kaynaklanıyor hatta. Şu uzun konuya beklerim: Oyunlarda Anti Aliasing Çalışmıyor

Geri
Yukarı