RTX 2070S sisteme yayın için işlemci önerisi

pasaeren

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim RTX 2070 Super'im bulunmakta. İşlemcim de Ryzen 5 2600. Ben bu sistemimde kendi görüşlerim açısından darboğaz yaşadığımı düşünüyorum, çünkü oyun oynarken FPS dropları ya da eski ekran kartım olan RX580'den daha düşük FPS'ler aldığım oluyor. Ama bottleneck calculator sitesinde darboğaz testi olarak %0 gösteriyor. Ben kendimce de yayın yapıyordum eski ekran kartımla ama bu sistemimle işlemcim hata veriyor ve yayın da yapamıyorum. Ben işlemcimi Ryzen 5 3600X'e yükseltmenin belki doğru bir karar olacağını düşündüm, acaba doğru mu düşünmüşüm yoksa sizin aklınızda başka fikirler var mı? Ryzen 5 3600X'le birlikte daha rahat yayın yapabilir miyim ya da sizin aklınızda başka bir işlemci önerisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Benim RTX 2070 Super'im bulunmakta. İşlemcim de Ryzen 5 2600. Ben bu sistemimde kendi görüşlerim açısından darboğaz yaşadığımı düşünüyorum, çünkü oyun oynarken FPS dropları ya da eski ekran kartım olan RX580'den daha düşük FPS'ler aldığım oluyor. Ama bottleneck calculator sitesinde darboğaz testi olarak %0 gösteriyor. Ben kendimce de yayın yapıyordum eski ekran kartımla ama bu sistemimle işlemcim hata veriyor ve yayın da yapamıyorum. Ben İşlemcimi Ryzen 5 3600X'e yükseltmenin belki doğru bir karar olacağını düşündüm, acaba doğru mu düşünmüşüm yoksa sizin aklınızda başka fikirler var mı? Ryzen 5 3600X'le birlikte daha rahat yayın yapabilir miyim ya da sizin aklınızda başka bir işlemci önerisi var mı?

Anakartınızı değiştirme planınız yok ise 5600X derim.

Merhaba arkadaşlar. Benim RTX 2070 Super'im bulunmakta. İşlemcim de Ryzen 5 2600. Ben bu sistemimde kendi görüşlerim açısından darboğaz yaşadığımı düşünüyorum, çünkü oyun oynarken FPS dropları ya da eski ekran kartım olan RX580'den daha düşük FPS'ler aldığım oluyor. Ama bottleneck calculator sitesinde darboğaz testi olarak %0 gösteriyor. Ben kendimce de yayın yapıyordum eski ekran kartımla ama bu sistemimle işlemcim hata veriyor ve yayın da yapamıyorum. Ben işlemcimi Ryzen 5 3600X'e yükseltmenin belki doğru bir karar olacağını düşündüm, acaba doğru mu düşünmüşüm yoksa sizin aklınızda başka fikirler var mı? Ryzen 5 3600X'le birlikte daha rahat yayın yapabilir miyim ya da sizin aklınızda başka bir işlemci önerisi var mı?
Ryzen 5 3600/3700x almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı