RTX 2080 Founders vs ROG Strix vs Gaming X Trio

sadece soğutucu değil, kullanılan bileşenler, max tdp değeri, gpu işlemci hızı , bellek markası, overclock potansiyeli gibi bir çok fark vardır.. ve genelde özel soğutucular daha iyidir fakat bunların istisnaları da oluyor.. asus'u herkes iyi marka bilir 3080 serisine kadar ucuz kondasitörler koyup rgb ile insanları kandırdığını çoğu kimse bilmez.. msi'da lightning hariç genelde ucuza kaçıyor gigabyte'da xtreme serisi hariç maalesef iyi sayılmaz..
3080 ROG STRIX kötü mü şimdi nereden aldın bilgiyi.

yazdığım mesajı iyice okursak, 3080'e kadar kötüydü dedim, 3080'de en iyi kartlardan birini asus rog modeli ile yapmış Evga ftw 3 ile birlikte en iyi 3080'lerden.. ben de bir 3080 sahibi olarak konuda yorum yapma hakkım vardır sanıyorum.

Sadece soğutucu değil, kullanılan bileşenler, Max TDP değeri, GPU işlemci hızı, bellek markası, overclock potansiyeli gibi birçok fark vardır. Ve genelde özel soğutucular daha iyidir fakat bunların istisnaları da oluyor. ASUS'u herkes iyi markabilir 3080 serisine kadar ucuz kondasitörler koyup RGB ile insanları kandırdığını çoğu kimse bilmez. MSI'da lightning hariç genelde ucuza kaçıyor Gigabyte'da Xtreme serisi hariç maalesef iyi sayılmaz.

Yazdığım mesajı iyice okursak, 3080'e kadar kötüydü dedim, 3080'de en iyi kartlardan birini ASUS ROG modeli ile yapmış EVGA FTW 3 ile birlikte en iyi 3080'lerden. Ben de bir 3080 sahibi olarak konuda yorum yapma hakkım vardır sanıyorum.

1 Aydır 3080 ROG kovalıyorum kanka kafayı yedim dolar sağ olsun ayarimizi bozdu 1555 dolar aldım koydum da minimuma indiriyorum zararı.

1 Aydır 3080 ROG kovalıyorum kanka kafayı yedim dolar sağ olsun ayarimizi bozdu 1555 dolar aldım koydum da minimuma indiriyorum zararı.
hocam bence illa asus rog olacak diye birşey yok, evga ftw3 da iyi; o da 3x8 pin girişli şimdi bir de 450watt tdp'li biosu çıktı evga rtx3080'e özel 2200mhz'ya kadar çıkabiliyor kart.. bir de evga daha özgür yarın öbür sıcaklıklar çok yükseldi mi termal macunu değiştireyim derseniz asus'da garanti dışı kalacak evga ise garanti dışı kalmıyor termal macun değişiminde.. Yani evga'ya bir de thermal grizzly kryonaut 'ı sürdünüz mü sıcaklıklar 5-6 derece daha düşecektir.

he diyorsanız o ledlere hastayım yandaki geçişlerine falan orası ayrı ama bence ft3'ünde ledleri de çok güzel..

Hocam bence illa ASUS ROG olacak diye bir şey yok, EVGA FTW3'da iyi; o da 3x8 pin girişli şimdi bir de 450Watt TDP'li BIOS'u çıktı EVGA RTX3080'e özel 2200MHz'ya kadar çıkabiliyor kart. Bir de EVGA daha özgür yarın öbür sıcaklıklar çok yükseldi mi termal macunu değiştireyim derseniz ASUS'da garanti dışı kalacak EVGA ise garanti dışı kalmıyor termal macun değişiminde. Yani EVGA'ya bir de thermal grizzly Kryonaut'ı sürdünüz mü sıcaklıklar 5-6 derece daha düşecektir.

He diyorsanız o LED'lere hastayım yandaki geçişlerine falan orası ayrı ama bence FT3'ünde LED'leri de çok güzel.

Yok performansciyim kanka ben sevmem LED falan EVGA'dan şeyden korktum bu çökme konuları gündemdeyken stoklara EVGA girmeye başladı. Dedim acaba alırız o kadar para verip çökme yaşar mıyız? Bir de sorunu hız düşürerek cozduklerini okudun bir yerde iyice soğudum. Sıkıntı yok ben kullanıyorum diyorsanız stokta yakalar çökerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok performansciyim kanka ben sevmem LED falan EVGA'dan şeyden korktum bu çökme konuları gündemdeyken stoklara EVGA girmeye başladı dedim acaba alırız o kadar para verip çökme yaşar mıyız bir de sorunu hız düşürerek cozduklerini okudun biyerde iyice soğudum sıkıntı yok ben kullanıyorum diyorsanız stokta yakalar çökerim.
Aynı ayarda hocam iki kartta yanlız asus'un tuf'unu ve evga'nın normal kartlarını kastetmiyorum. RTX 3080 için Asus'un rog ve Evga'nın FTW3 kartını kastediyorum ikisi de aynı ayarda en tepedeki kartlar siyah ekran sorununun çözümü için güç tüketimini kıstılar yazılımla ama zaten bu iki ekran kartı da en çok güç tüketenler normalde 320watt TDP ile kısıtlı iken bu kartlar overclockla 450watt'a kadar çıkabiliyor.. sizin 12.000TL gibi bir bütçeniz var sanırım ben olsam sahibindenden bir tane kapatmıştım şimdiye sanırım o fiyatlara satan bir kaç kişi var..

Aynı ayarda hocam iki kartta yalnız ASUS'un TUF'unu ve EVGA'nın normal kartlarını kastetmiyorum. RTX 3080 için ASUS'un ROG ve EVGA'nın FTW3 kartını kastediyorum ikisi de aynı ayarda en tepedeki kartlar siyah ekran sorununun çözümü için güç tüketimini kıstılar yazılımla ama zaten bu iki ekran kartı da en çok güç tüketenler normalde 320Watt TDP ile kısıtlı iken bu kartlar overclockla 450Watt'a kadar çıkabiliyor. Sizin 12.000TL gibi bir bütçeniz var sanırım ben olsam sahibindenden bir tane kapatmıştım şimdiye sanırım o fiyatlara satan birkaç kişi var.

AMD lansmanınıda bekliyorum hocam para dolarda bakalım kasım'ın 10U gibi almış olurum bir tane.

Yeni konular

Geri
Yukarı