RTX 2080 için sistem toplama

• Konuyu başlatan ksn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 7B

ksn

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. GIGABYTE GeForce RTX 2080 ekran kart'i alacagim. Elimde ViewSonic 144 Hz 1ms oyuncu monitoru, Cooler Master 700 Watt Bronze PSU, Corsair H110i 240mm sivi sogutma, Thermaltake V51 kasa mevcut. Sizden ricam bana ana kart, islemci, RAM tavsiyede bulunmaniz. Yurt disinda oldugum icin kur farki yoktur. Islemci olarak AMD Ryzen R7 2700X ve INTEL i7 8700K alabilecek butceye sahibim. Simdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P çözünürlükte sadece oyun amaçlı kullanılacaksa 8700k, 2k ve üstü oyun yanına çoklu çekirdek gerektiren program, streaming falan olacak 2700X tercih edebilirsin. Anakart olarak overclock ile uğraşıyorum dersen Intel tarafında Z370, uğraşmıyorsan zaten 8700k almana gerek yok. AMD tarafında overclock için X470, diğer türlü B350 chipset tercih edebilirsin.

Hocam bu sistem nasil sizce?
ASUS ROG STRIX X470-F GAMING - Socket AMD AM4
AMD Processeur Ryzen 7 2700X
GIGABYTE GeForce RTX 2080 Gaming OC - 8 Go
G.Skill PC Trident Z RGB - DDR4 - Kit 16Go (2x 8 Go) - 3200 MHz - CL16

B350 chipset anakart alırsan BIOS güncellemesi istemeyi unutma, yok ben BIOS la falan uğraşamam dersen B450-X470 chipset anakart tercih edebilirsin. Program kullanacaksan AMD Intel'e göre daha performanslı, sadece oyun için istiyorsan Intel tek çekirdek performansıyla bir tık öne geçiyor.

B350 chipset anakart alırsan BIOS güncellemesi istemeyi unutma, yok ben BIOS la falan uğraşamam dersen B450-X470 chipset anakart tercih edebilirsin. Program kullanacaksan AMD Intel'e göre daha performanslı, sadece oyun için istiyorsan Intel tek çekirdek performansıyla bir tık öne geçiyor.
Hocam oyun amacli benimki. ileriye donuk bir sistem olmasini istiyorum sadece:utanç:

Öncelikle monitörden başlayın. 2K 144 Hz lere atlayın direkt. Zaten alırken kafa karıştırıfcı parçalara sahipsiniz geriye kolaylar kalmış. Oyun amaçlı ise 8700K derim ama 2700X beni heyecanlandıran bir model size kalmış :) Farkını bi 10-15 dakika ayırarak youtube videolarından bakabilirsiniz. 2K olunca AMD tarafı farkı kapatmaya başlıyor.

Asus Z370-F Mobo (AC Wifi istiyorsan E serisini alman lazım, F ile tek farkı dahili wifi ve de 3.1 girişi; F serisinin görüntüsü daha hoş ben önerdiğim Z370-F i kullanuyorum
ben olsam 8700k tercih ederdim
G.Skill Trident Z 2x8 3600 mhz alabilrsin, pek fiyat farkları yok yurtdışında 3200 ile 3600 arasında; ama diğer aynı performanstaki ramlere göre G.Skill tridentler çok daha pahalı

1080ti - 2080 ve üzeri kart kullanıyorken 1440p monitor kullanmamak mantıksız; AAA oyunlarda ultra ayarlarda rahat 90-100 fps görürsün sisteminle. Benim önerim PG279Q olacaktır sana. IPS panel, gsync, 165hz OC, 27 inch

Hocam oyun amacli benimki. ileriye donuk bir sistem olmasini istiyorum sadece:utanç:
AMD 2. nesil işlemcileri çıkardığından bu yana Intel arasındaki tek çekirdek performans aralığı bir hayli kapanmış hocam. Intel'de atıyorum150 FPS alacaksanız AMD'de 140 -145 vs. FPS alıyorsunuz. Öyle sağlam overclock ile uğraşmayacaksanız B450 chipset anakart daha iyi olacaktır, bütçe tasarrufuna gidersiniz. En önemlisi monitör, kartın kaymağını yemek istiyorsanız minimum 2K bir monitör alın. :D

Öncelikle monitörden başlayın. 2K 144 Hz lere atlayın direkt. Zaten alırken kafa karıştırıfcı parçalara sahipsiniz geriye kolaylar kalmış. Oyun amaçlı ise 8700K derim ama 2700X beni heyecanlandıran bir model size kalmış :) Farkını bi 10-15 dakika ayırarak youtube videolarından bakabilirsiniz. 2K olunca AMD tarafı farkı kapatmaya başlıyor.
Hocam zaten RTX 2080 kartlar 2K yada 4K monitorlerde daha tat verdigini ogrendim. Elimde 144Hz 1ms monitor var. Yaklasik 5 ay sonra 4K monitore gecis yapacagim. 2700X bir adim onde benim icin:)
Asus Z370-F Mobo (AC Wifi istiyorsan E serisini alman lazım, F ile tek farkı dahili wifi ve de 3.1 girişi; F serisinin görüntüsü daha hoş ben önerdiğim Z370-F i kullanuyorum
G.Skill Trident Z 2x8 3600 mhz alabilrsin, pek fiyat farkları yok yurtdışında 3200 ile 3600 arasında; ama diğer aynı performanstaki ramlere göre G.Skill tridentler çok daha pahalı

1080ti - 2080 ve üzeri kart kullanıyorken 1440p monitor kullanmamak mantıksız; AAA oyunlarda ultra ayarlarda rahat 90-100 fps görürsün sisteminle. Benim önerim PG279Q olacaktır sana. IPS panel, gsync, 165hz OC, 27 inch
Hocam bu tavsiyenizi not aldim arastiracagim cok tesekkurler(y)
AMD 2. nesil işlemcileri çıkardığından bu yana Intel arasındaki tek çekirdek performans aralığı bir hayli kapanmış hocam. Intel'de atıyorum150 FPS alacaksanız AMD'de 140 -145 vs. FPS alıyorsunuz. Öyle sağlam overclock ile uğraşmayacaksanız B450 chipset anakart daha iyi olacaktır, bütçe tasarrufuna gidersiniz. En önemlisi monitör, kartın kaymağını yemek istiyorsanız minimum 2K bir monitör alın. :D
Hocam direk 4K gecis yapacagim. AMD Ryzen 7 2700x ve INTEL i7 8700k arasinda dediginiz gibi fazla bir ucurum yok. ilerde cikacak oyunlar coklu cekirdek destegi verecegini dusunursek bence Ryzen 7 2700X daha mantikli geliyor.

Son düzenleme:

ASUS PG279Q kullanıyorum, kendileri mükemmel. Yüksek yenileme değeri istemiyorsanız 4K tercih edin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı