RTX 2080 için sistem toplama

• Konuyu başlatan ksn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 7B
4K'ya geçeceksen 2700X iyi seçim olur. Sıvı soğutman var ve diğer bileşenlerin iyi, overclock'un üzerine giderim diyorsan X470, yok uğraşmam diyorsan B450 anakart tercih et. Markası çok fark etmez ama ben Asus tavsiye ederim anakart için.

Ram konusunda Ryzen bellek hızından çok iyi faydalanıyor, haliyle seçtiğin kitin frekansının yüksek olmasına (3200+) ve B-Die olmasına dikkat. Google'da aratırsan ne dediğimi anlayacaksın, hayırlı olsun :)

4K'ya geçeceksen 2700X iyi seçim olur. Sıvı soğutman var ve diğer bileşenlerin iyi, overclock'un üzerine giderim diyorsan X470, yok uğraşmam diyorsan B450 anakart tercih et. Markası çok fark etmez ama ben Asus tavsiye ederim anakart için.

Ram konusunda Ryzen bellek hızından çok iyi faydalanıyor, haliyle seçtiğin kitin frekansının yüksek olmasına (3200+) ve B-Die olmasına dikkat. Google'da aratırsan ne dediğimi anlayacaksın, hayırlı olsun :)
Anladim hocam. B450 yeterli olur zaten overclock yapmaya gerek yok cunki gunumuz oyunlarina bu sistem yeterli olacakdir. Ryzen 7 2700X islemcinin yuksek frekansli RAM da daha fazla performans verdigini duydum. B-Die konusunu arastiracagim. Siz bana B-Die RAM tavsiye edermisiniz acaba?

Son düzenleme:
Bence yurtdışındaysanız i7 9700K veya i9 9900K alın.
Hocam inan burada bile ucuz degil cok pahali. Kur farki yok ama AMD ve INTEL arasinda ucurum var. Yeni nesil i9 islemci fiyatina araba aliniyor burada:neşeli: AMD 7 2700X yeterli olur hocam.

Anladim hocam. B450 yeterli olur zaten overclock yapmaya gerek yok cunki gunumuz oyunlarina bu sistem yeterli olacakdir. Ryzen 7 2700X islemcinin yuksek frekansli RAM da daha fazla performans verdigini duydum. B-Die konusunu arastiracagim. Siz bana B-Die RAM tavsiye edermisiniz acaba?
Türkiye'de stokta olan var mı bilmiyorum, ürün koduna dikkat ederek al.
1
2

Hocam bu sistem nasil sizce?
ASUS ROG STRIX X470-F GAMING - Socket AMD AM4
AMD Processeur Ryzen 7 2700X
GIGABYTE GeForce RTX 2080 Gaming OC - 8 Go
G.Skill PC Trident Z RGB - DDR4 - Kit 16Go (2x 8 Go) - 3200 MHz - CL16
X470-F yerine MSİ Gaming Pro Carbon veya Gigabyte Gaming 7 almak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı