RTX 2080 ömrü ne kadardır?

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim aşağıdaki gibidir. DLSS özelliği ile uzun süre iş yapacağını düşünüyorum. Yeni ekran kartlarına kafamda soru işareti bıraktı. 8K zaten istemiyorum 4K bile bazı oyunlara göre scaling ile açıyor veya ona da ihitiyaç duymuyorum. Sizce bu sistem yeterli mi ilerdeki 3 sene için?
i9 9880H işlemci.
32 GB RAM.
RTX 2080 (Max Q değil) ekran kartı.
144 Hz IPS panel.
HP Omen CB0004NT oyun laptop.

Peki bu yeni çıkan ekran kartlarının bu kadar güçlü olması neye ihtiyaçtan?yetersiz olacağı korkusu yeni çıkacak kartların bayağa güçlü görünmesi. Tabi gerçekte ne sunar bilemem

+5 yıl dostum. Sorun yaşamazsın. Sistem ölene kadar kullanırım diyorsanda +7-8 yılı devirir sistemin bir arıza yapmadığı sürece.
Peki bu yeni çıkan ekran kartlarının bu kadar güçlü olması neye ihtiyaçtan?yetersiz olacağı korkusu yeni çıkacak kartların bayağa güçlü görünmesi. Tabi gerçekte ne sunar bilemem
8K oyunculuktan bahsediliyor. Kas gücü bu yüzden fazla yüksek.

Son düzenleme:
Peki bu yeni çıkan ekran kartlarının bu kadar güçlü olması neye ihtiyaçtan? Yetersiz olacağı korkusu yeni çıkacak kartların bayağa güçlü görünmesi. Tabi gerçekte ne sunar bilemem.

Ekran kartlarını sadece oyuncular kullanmıyorlar, F/P açısından o oyunu üretenler de kullanıyorlar. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Ben profesyonel olarak teknolojiden para kazanıyorum. Önceleri, "yaaa render ha 1 saatte bitmiş ha 10 saatte ne fark eder" diyebiliyordum. Öyle an geliyor ki 5 dakika bile o kadar değerli oluyor ki. O nedenle 5 dk için binlerce dolar harcayabiliyorsun.

Onun dışında, "her şeyi maksimum ayarda oynayayım" hastalığı yoksa 2080, çok uzun seneler sahibini oyun arenasında tutar.

Yeni konular

Geri
Yukarı