RTX 2080 R7 3800X sistem nasıl?

EmreCPR

Hectopat
Arkadaşlar selam, herkese iyi forumlar.

Bir sistem topladım ve alacağım birazdan son kontrolleri yapmanızı istedim. Eksik veya hatalı gördüğünüz bir şey var mı diye şimdiden teşekkürler.

AMD Ryzen 7 3800X.
Gigabyte RTX 2070 Super Windforce.
MSI X570A-PRO.
Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 3200 MHz CL15.
Cooler Master Masterliquid 240mm RGB.
Dark Guardian Pro kasa.
FSP Hydro K700 700W 80+
Samsung Evo 970 512 GB m.2.

Sizce bir eksiği var mı ya da yanlış bir parça seçimi varsa yardımcı olabilir misiniz?

Peki sıvı soğutucu almasam. Üstünde gelen soğutucu bana yayınlar da sıkıntı çıkarır mı ? Yayın + oyun da.
Sıvı soğutucu kadar olmasa da 3800X ile birlikte gelen Wraith Spire gayet yeterli bir stok soğutucu. Sorun yaşamazsınız. İleride zaten sıvı soğutucu alacakmışsınız, siz alana kadar fazlasıyla yeterli olur.

Sıvı soğutucu kadar olmasa da Wraith Spire gayet yeterli bir stok soğutucu. Sorun yaşamazsınız. İleride zaten sıvı soğutucu alacakmışsınız, siz alana kadar fazlasıyla yeterli olur.
Peki önerdiğiniz anakart hangi modeli. Toplam sıvı soğutucu ve MSI x570a pro yu çıktığımız da 1700 1900 arası bir bütçe açılıyor toplam.

OC şu anlık düşünmüyorum. Dediğinizi bi düşüneceğim şimdi siparişi tamamla diyordum yine kafam karıştı 😀
Isınacağı kesin maalesef. Fakat AMD'nin son serilerinde çıkan sık mavi ekran verme sorunu sıcaklık kaynaklı mı bilemiyorum tam olarak. Baya para dökeceksiniz sisteme belli ki. Oturup biraz düşünün acele etmeyin derim.

Isınacağı kesin maalesef. Fakat AMD'nin son serilerinde çıkan sık mavi ekran verme sorunu sıcaklık kaynaklı mı bilemiyorum tam olarak. Baya para dökeceksiniz sisteme belli ki. Oturup biraz düşünün acele etmeyin derim.
Öyle böyle de çıkar yolu yok. O zaman ikisi bir alacağım. Sıvı soğutucu ve anakartı. Yada yayın açmayacağım sadece oyun oynayacağım. Sıvı soğutucuyu aldıktan sonra yayın yapacağım.

Peki önerdiğiniz anakart hangi modeli. Toplam sıvı soğutucu ve MSI x570a pro yu çıktığımız da 1700 1900 arası bir bütçe açılıyor toplam.
Corona sebebiyle stok göremiyorum fakat Gigabyte X570 Aorus Elite tavsiye ederim en kötü. Dünya normalleştikçe stoklar yenilenecektir.

O değil de hala gelip AMD ısınıyor diyenler vay yahu. :)

Corona sebebiyle stok göremiyorum fakat Gigabyte X570 Aorus Elite tavsiye ederim en kötü. Dünya normalleştikçe stoklar yenilenecektir.

Teşekkür ederim akakçe de buldum 2000 TL şimdi siparişleri vereceğim sıvı soğutmada başka zaman artık. Teşekkür ederim ilginiz için. İyi Forumlar.

Bu adamlar bu testleri Allah'tan yapıyorlar biz de böyle desteksiz konuşan arkadaşlara yapıştırıyoruz bu şekilde. Otomatik OC ile bile kısa süreli performans testinde 90 dereceyi gören işlemci ısınmıyor kardeşim he. Stok halde ise 86 derece onu saymıyorum bile. 😄 Bu testlerin kısa süreli olduğunu gerçek kullanımda daha fazla ısındığını da belirteyim.
Desktop Screenshot 2020.05.28 - 15.45.19.54.png

Teşekkür ederim akakçe de buldum 2000 TL şimdi siparişleri vereceğim sıvı soğutmada başka zaman artık. Teşekkür ederim ilginiz için. İyi Forumlar.
Ryzen 9 3900X Isınma Sorunu - Technopat Sosyal bu konu daha yeni açılmış bilgin olsun. @Eryd

Son düzenleme:
Bu adamlar bu testleri Allah'tan yapıyorlar biz de böyle desteksiz konuşan arkadaşlara yapıştırıyoruz bu şekilde. Otomatik OC ile bile kısa süreli performans testinde 90 dereceyi gören işlemci ısınmıyor kardeşim he. Stok halde ise 86 derece onu saymıyorum bile. 😄 Bu testlerin kısa süreli olduğunu gerçek kullanımda daha fazla ısındığını da belirteyim. Eki Görüntüle 575655

Ryzen 9 3900X Isınma Sorunu - Technopat Sosyal bu konu daha yeni açılmış bilgin olsun. @Eryd
Stok soğutucu ile gayet normal değerler. Stok soğutucular render ve sentetik test programlarında 60-70 derece versin diye verilmiyor işlemcilerle beraber, idare etsin diye veriliyor ve idare ediyorlar da. Adı üstünde "stok soğutucu". Bakın bakalım AIO ile kaç derece görmüş. Tabii sizden bunu kavramanızı beklemek gerçekçi olmaz

Fakat siz yine de çıkıp "aMd ıSıNıYor Ya" diyeceksiniz ne olursa olsun. Ben sizin gibi insanlarla uğraşmaktan vazgeçeli çok oldu hocam, kusura bakmayın. Sabit fikirli insanlara mantıklı açıklama yapmaya çalışmıyorum bile artık. Vakit kaybından başka bir şey değil çünü benim için. Böyle durumlarda hayatta başarılar diliyorum.

Geri
Yukarı