RTX 2080 Super ve i7 9700K sistem toplama

Bütçe
13000

Talha2525

Hectopat
RTX 2080 Super kullanılan bir sistem istiyorum. Bu konuların biraz cahiliyim ama meraklıyım. Intel i7 9700K kulanmayı düşünüyorum. Anakart olarak ne kullanabilirim? 16 GB RAM oyun için yeterli mi?
Bir de RTX 2080 Super'lerin birçok farklı sürümü var bunların farkı nedir? Hangisini kullanabilirim?

Ryzen 3700X olan bir sistem daha mantıklı geliyor bana:

Böyle gayet güzel bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Birde stok soğutucu oyun için yeterli olucaktır.

Teşşekkür ederim biraz araştırıp intel mi amd mi karar verip bilgisiyarı topluyucağım. Bide bir sorum var bilgisiyarı Hepsiburada dan toplasam sıkıntı çıkar mı? Bilgisiyarı evde video izliyerek kurabilir miyim?
Amazon dan da toplamayı düşünüyorum daha önce geçmişiniz oldu mu?

Bir sürü video var zaten zorlanacağınızı düşünmüyorum.

Bir de bu bütçede i9 9700K+2070 Super olurken 3700X+RTX 2080 Super oluyor yani olan FPS farkına göre karar vermeyin.

FPS çok umurumda değil aslında 60 FPS razıyım. Çok anlamam bu işlerden ama i9 belki kullanabilirim. Izledigim test videolarında i9'un maximum %40'ını kullanarak.
i7 ile yarıştığını gördüm.

Benim istediğim uzun ömürlü yüksek performans hangisi verecekse. Bütçeyi biraz artırıp İ9+2080 super düşünebilirim. Anakart amazon.com da Türkiye’ye göre 1 kat ucuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı