RTX 2080 Ti Oyun Oynarken Ekran Donuyor

ahmet.acr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Yaklaşık bir hafta öncesinde başladı sorunum öncesinde hiçbir sorun yaşamamıştım oyun oynarken bi anda ekran donuyor renk kaymaları yaşanıyor ve oyundan atıyor ya da ekran renk kaymasından sonra tamamen gidiyor reset atmak zorunda kalıyorum. Kullandığım ekran kartı 2080 Ti. Bu sorunla daha önce karşılaşanm oldu mu? Sizce hemen servise mi yollamalıyım yoksa bir çözüm yolu bilen var mı?

370192

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerlerinizi kontrol ettiniz mi? İşlemciye veya ekran kartına overclock yaptınız mı peki? Bunları kontrol ettikten sonra ekran kartı driver' ınızı DDU programı ile kaldırıp güncel sürümü tekrar yükleyin.

Daha önce eski ekran kartım da bende de bu sorun olmuştu, sebebi ekran kartının çipinin bozulması.
Onunda zaten tamiri yok.
Ama aynı sorun sadece ekran kartından olmayabilir.
Arkadaşım da olmuştu aynısı mesela, ama onun ki güç kaynağından dolayı olmuştu mesela.

En güzeli sistemi serviste kontrol ettir, daha fazla kullanma böyle.

Bir ara RTX 2080Ti bozuluyor diye söylenti vardı. Belki sizin başınıza bu geldi.
Servise gönder yenisi ile değiştirler veya tamir ederler.

Anladım hepinize teşekkür ederim en sağlıklısı servise yollamak öyle yapacağım.

OC sonucu yaygın olarak görülür. Bellek saat hızlarıyla oynandığı zaman veya voltaj değerleriyle. Monitör kablosundanda olabilir belki. RAM'lerden bile olabilir. Fanların hepsinin çalıştığına emin olun programlara güvenmeyin derim kasayı açıp kendiniz kontrol edin. Parçalardan herhangi birinin aşırı ısınmasından olur sadece ekran kartına bağlı değil. İçinden çıkamazsanız fazla kurcalamadan tabiki servise gönderin.

Merhaba iyi günler. Yaklaşık bir hafta öncesinde başladı sorunum öncesinde hiçbir sorun yaşamamıştım oyun oynarken bi anda ekran donuyor renk kaymaları yaşanıyor ve oyundan atıyor ya da ekran renk kaymasından sonra tamamen gidiyor reset atmak zorunda kalıyorum. Kullandığım ekran kartı 2080 Ti. Bu sorunla daha önce karşılaşanm oldu mu? Sizce hemen servise mi yollamalıyım yoksa bir çözüm yolu bilen var mı?

Eki Görüntüle 370192
Hocam 1-2 ay önce buna benzer sorun bendede olmuştu, problem ev elektriğini voltajının düşüklüğünden kaynaklandığını farkettim. Mümkünse kasanızı başka bir yerde çalıştırın. Donma devam etmiyorsa voltaj düşüklüğü olabilir evinizde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı