RTX 2080Ti için 2K ve 4K Monitör Tavsiyesi

Son düzenleme:
@20 Percent acer Predator XB271HUAbmiprz 27 bu model için yorumun nedir uzun zamandan beri kafa takılıp duruyor bu model. bir türlü kararlaştıramadım bu modeli mi alayım yoksa 4k mı diye...

@20 Percent acer Predator XB271HUAbmiprz 27 bu model için yorumun nedir, uzun zamandan beri kafa takılıp duruyor bu model. Bir türlü kararlaştıramadım bu modeli mi alayım yoksa 4k mı diye...
XB271HUAbmiprz modeli Predator XB271HUA eğer bu ise ben TN panel olduğundan dolayı tercih etmek istemezdim. Daha canlı renkler ve daha geniş görüş açısı sunan VA veya IPS panel bir ürün bakardım. Bir mağazaya gitme imkanınız olursa üst düzey VA - IPS panelli monitörler ile TN panel bir monitörü karşılaştırıp, çıplak gözle görürseniz daha içinize sinen bir karar verebilirsiniz.

@20 Percent acer Predator XB271HUAbmiprz 27 bu model için yorumun nedir uzun zamandan beri kafa takılıp duruyor bu model. bir türlü kararlaştıramadım bu modeli mi alayım yoksa 4k mı diye...
Dostum bu model tam sana uygun olur çünkü RTX ile yüksek performans istiyorsan 4K'dan uzak durmalısın. Ayrıca her oyunu 4K oynama zorunluluğun yok dediğim gibi DSR teknolojisiyle çok istiyorsan 4K oynayabilirsin. 2K en ideali olur kendine uygun bir model bulmuşsun bile. Ben bunu al derim.

TN panel monitör aşırı derece bir şekilde kötü mü demek istiyorsunuz?? pek anlayamadım çoğu kişi TN panelleri hep kötü diyor, bu kadar vasat bir şekilde mi??...

Renk paleti biraz daha düşük kaldığından renkler biraz daha soluk durur. Ama aşırı derecede kötü, kesinlikle alınmaz demiyorum. Mağazada bir görmeniz iyi olur. Mağazaya gitme imkanınız yoksa en azından YouTube'da "TN vs IPS", "TN vs VA" gibi aramalar yaparak çıkan videoları inceleyebilirsiniz. Örneğin alttaki videoda kaliteli bir inceleme mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek bir video daha:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TN panel kötü değil. TN panel bize 1ms avantajı sağlarken renklerden doğrulu konusunda zayıf kalıyor. 2K ve 4K olarak çok keskin görüntüye sahip TN monitörler yok değil. Ancak az önce dediğim gibi renk konusunda zayıf kalıyor.

VA panel TN panele yakın bir yapı. IPS kadar iyi renk doğruluğu sağlamasa da artık çoğu kişinin tercihi VA panel oluyor TN yerine.

IPS panel ise renk doğrulunu en iyi gösteren panel türüdür. Ancak 4 ms ve üzeri değerini görebiliyoruz.

Yüksek FPS gerektiren bir amaç içinde değilseniz IPS panel olarak oyuncu monitörü alabilirsiniz.
Ben CS-GO, Pubg tarzı oyunlarda zirve olmak istiyorum diyorsanız eğer 240 Hz bir monitör almalısınız. Ancak 240 Hz monitörler 1080p. Ekran kartı olarak 2080 Ti gerçekten sahipseniz veya sahip olacaksanız 1080p monitör ve 2080 Ti asla düşünmeyin.
2K 165 Hz veya 2K 144 Hz monitör tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Oyunculuk için 4K hala çok zayıf bir noktada. Hikaye senaryosu ile devam eden oyunlar oynamayı düşünüyorsanız eğer 4K IPS bir ürün alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı