RTX 2080Ti için 2K ve 4K Monitör Tavsiyesi

Işık sızması (glow) pek yokmuş, kontrastı, input lagı, tepkime süresi oldukça iyiymiş (sadece siyahtan griye tepkime süresini biraz yüksek bulmuşlar o da çok fark edilir bir şey değilmiş). Bir de monitöru kullanmadan önce bir kalibre etmek lazım, kalibrasyonunu da vasat bulmuşlar. Anladığım kadarıyla genel olarak güzel bir monitör, üzmez diye düşünüyorum.

@20 Percent TN panel ile ilgili denildikten sonra VA panele yöneldim dün akşamdan beri bulabildiğim ürün bu acaba RTX2080Ti ile sorun çıkarırmı acaba??... senin başka monitör önerin varsa onada bakabilirim.

Bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Bence de VA panel doğru bir seçim olur.

İşin içine G-Sync girince çeşit azalıyor malesef. G-Sync şart değilse Samsung C27HG70 (QLED) önerebilirim. Şahsen 3-4 ay sonra ben de almayı düşünüyorum. İndirimlerde geçen 2.900 civarına satıldı, normali de 3.200 TL civarıydı. Dolar kurundan dolayı biraz zam gelmiş olabilir.Bu ara stok kalmamış hiçbir yerde ama yakında gelir muhtemelen. NVIDIA kartlara da FreeSync desteği geleceği haberi çıkmıştı. Bu monitörde de FreeSync 2 desteği var. Bu monitöre de NVIDIA kartlarla uyumluluk gelir diye umuyorum FreeSync konusunda.

Bu arada bir dipnot ekleyeyim, merak edip baktım: 31.5 inç 2K monitörde birim alana düşen piksel yoğunluğu (PPI) 93, 24 inç 1080p monitörde de bu miktar 91. Yani 24 inç 1080p monitör ile 31.5 inç 2K monitörün netlik durumu sanıyorum benzer olacaktır.

@20 Percent zamanını ayırdığın için teşekkür ederim. alacağım monitör kesinleşti artık LG 32GK850G inşallah oyunlarda iyi performans verir umarım. yazında kullanmadan önce kalibre etmek lazım demişsin onu tam olarak anlayamadım biraz açarmısın cümleyi...

Renk, gamma, parlaklık gibi ayarları düzenleyerek en uygun görüntüyü elde etmek yani kalibre etmekten kastım o. Attığim inceleme linkinin Calibration sekmesinde bazı ayarlar önerilmiş, onları uygulayabilirsin eğer monitörü alırsan eline geçtıği vakit.

Yeni konular

Geri
Yukarı