RTX 30 serisi kartların performansa karşılık fazla ucuz olması

5700xt ile 3070 karşılaitırması nasıl oluyor acaba? 3070 iyi bir modeli en az 6k dan başlıcak. 5700xt en iyi modeli olan nitro 3900'a bulunuyor.
Arkadaşlar referans kartların fiyatlarına bakmayın. Markaların açıklayacağı model ve fiyatlar açıklansın ondan sonra bakın fiyatlara. Referans model alıp da sıkıntı yaşamayan görmedim.
Zaten referans kartlar Türkiye'de satılmadığı için bu sorunu yaşamamız imkansız :)
En fazla 500 TL fark eder bir partner tasarım kartının fiyatı.

Başlayan fiyatlarla dediği şey referans kartlar değil mi nasıl satılmıyor Türkiye'de? Anlamadım.
Referans tasarım kartlar sadece ABD'de ve bazı Avrupa ülkelerinde satılıyor diye biliyorum. Bazı partner tasarımı olan kartların da fiyatları yine referans tasarım kart ile aynı olabiliyor (çünkü geçmişte çok defa örneğini gördük), o yüzden öyle denmiş diye düşünüyorum.

Şimdi arkadaşlar baya içerlenmiş belli ki daha ucuza daha yüksek performans olmasına. Dürüst olmak ve gerçekçi olmak gerekirse çok üst düzey soğutmaya sağlam modelleri 6000 civarını bulur mutlaka mevcut 2070 Super'de olduğu gibi. Fakat çok rahat 5500 civarlarında olan modellerde olacaktır. Bu performans bu fiyata olmaz diye mit tutturmuş gidiyorlar. Arkadaşlar böyle bişey yok tamamen pazarlama stratejisi adam isterse daha uyguna da verir. Eski modeli daha pahalıya almış olmanız yeni modelin daha ucuza gelmeyeceği gerçeğini değiştirmiyor. Daha ucuza gelmesinin iki sebebi var. Bir üretim maliyetleri düştü. İki olarakda konsollarla da mücadele etmek istiyorlar. Bu olay hepimizin işine geliyor bence olmaz etmez demek yerine bu fırsattan faydalanmaya bakın.

Referans tasarım kartlar sadece ABD'de ve bazı Avrupa ülkelerinde satılıyor diye biliyorum. Bazı partner tasarımı olan kartların da fiyatları yine referans tasarım kart ile aynı olabiliyor (çünkü geçmişte çok defa örneğini gördük), o yüzden öyle denmiş diye düşünüyorum.
Çok iyi o zaman. Markalar çıkarsa da görsek.

Öyle olacağını düşünmüyorum ben. Zaten Euro ile değil Dolar ile gelmiyor muydu? Ayrıca niye 2000-3500 TL? Olsa olsa en fazla 500 TL daha pahalıya çıkar. Bu kadar basit.
Avrupa bölgesindeyiz. Bildiğim kadarıyla, Euro ile geliyor.
Ayrıca, ürünün 50-100 dolar üzerine ROG ve MSI Gaming'ler gelecek.

Örnek verdim zaten, yine de veriyorum.
RTX 2070 ve RTX 2080'in Super'leri gelirken, normal modeller ile aynı fiyatta olmasına rağmen, Türkiye'ye en az 1200-2000 TL'lik fark ile geldi. Daha da yazmayı düşünmüyorum.

Peki sizce RTX 3080'i i5 3570K işlemcili ve 8 GB RAM'li bir sisteme takarsak ne olur? :D

Geri
Yukarı