RTX 3000 serisi DLSS 3.0 desteklemeyecek

OldComputer

Kilopat
Bu haberi okuduğum zaman cidden şok geçirdim. Geçtiğimiz günlerde eski ekran kartım bozulduğu için mecburen ekran kartı değiştirdim ve DLSS için RTX serisinden 3050'yi tercih ettim. Bugün ise RTX 20 ve 30 serisinin DLSS 3.0 desteklemeyeceğini öğrendim. Mail atıp ulaşabileceğim bir yer var mı? Ben derdimi anlatmak istiyorum bu resmen hile. Az önce yanlışlıkla NVIDIA developer sitesine derdimi mail olarak attım ve yanlış site olduğunu fark ettim. Kullanıcı olarak başvurabileceğim bir site, mail adresi vesaire var mı? Cidden çok üzgünüm kendimi kötü hissediyorum ve yazabileceğim tek yer burası.

Son düzenleme:
Bende de 3050 Ti var. Açmadığı oyun yok zaten keyfim yerinde DLSS tabii ki rahatlık açısından daha iyi eyvallah. Fakat no 1'in de dediği gibi olmasa da olurmuş atmasana ziya :D

Kullanıcı memnuniyeti için Nvidia desteği 2000 ve 3000 serisine elbette verebilirdi donanım desteği varken vermemiş ise ki olmasa bile size DLSS 3 teknolojisini destekleyeceğini taahhüt etmedi Nvidia RTX 3050 için.

3.0 gerektiren donanım 3000'lerde yok cart curt. Donanın gereksinimi yapmayıp 3.0'ı 2000 veya 3000 destekleyecek biçimde yapsalar çok daha iyi olurmuş. AMD kapışamayınca böyle oluyor tabii.

Yetiyor veya yetmiyor ne fark eder? Üretilmişse önceki sürümden daha üstündür. Henüz yeni denilebilecek bu kartlara da gelmeliydi.

NVIDIA ve bünyesindeki mühendislerin müşterilerden daha iyi bildiğini düşünüyorum. RTX 3000 serisi uygun değil veya yetersiz olabilir. RTX 4000 serisi oldukça güçlü ve farklı görünüyor.

NVIDIA gene dolambaçlar yapıyor, mobil 3050 de yaptıklarından sonra bunu da yapınca sinir bozucu oldu açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı