RTX 3000 serisi MSI vs ASUS

Bwerken

Hectopat
Makaleler
2
Evet arkadaşlar 3000 serisi ekran kartlarında markalar aftermarket modellerini piyasaya sürdü. Sizce hangi marka alınmalı her ikisini de incelediğimde MSI plastik bir plakaya yer vermiş, şu ana kadar hep MSI ürünlerini tercih etmişimdir ancak bu plastik plaka bir ekran kartı almak ne kadar tercih edilebilir? MSI anakartına sahibim ancak ekran kartında bu sefer ASUS seçecek gibiyim.
Siz neler düşünüyorsunuz?

Evet arkadaşlar 3000 serisi ekran kartlarında markalar aftermarket modellerini piyasaya sürdü. Sizce hangi marka alınmalı her ikisini de incelediğimde MSI plastik bir plakaya yer vermiş, şu ana kadar hep MSI ürünlerini tercih etmişimdir ancak bu plastik plaka bir ekran kartı almak ne kadar tercih edilebilir? MSI anakartına sahibim ancak ekran kartında bu sefer ASUS seçecek gibiyim.
Siz neler düşünüyorsunuz?
Beklentinize ve maddi bütçenize bağlı. Üst düzey dayanıklılık ve dizayn istiyorsanız ASUS ROG Strix ailesi, orta bütçe ile ASUS' un bir kısmını deneyimlemek istiyorsanız TUF Gaming ya da orta düzey bütçede yeterli bir kart için MSi Gaming X ailesi tercih edilebilir. İmzanızdaki sistem sizin ise, RTX 3000 Serisinde ASUS ROG Strix' in sisteminize uyumlu olacağını ve verimli çalışabileceğini düşünüyorum. ASUS' un TUF Gaming serilerine karşı bakanlar olacaktır. TUF Gaming ailesini yaralayan en büyük şey, ilk nesil GTX 1600 serlerindeki soğutma bloğunu çok yetersiz yapmalarıdır. Bu tarz sorunların RTX 3000 Serilerinde yer almayacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Beklentinize ve maddi bütçenize bağlı. Üst düzey dayanıklılık ve dizayn istiyorsanız ASUS ROG STRIX ailesi, orta bütçe ile ASUS'un bir kısmını deneyimlemek istiyorsanız TUF Gaming ya da orta düzey bütçede yeterli bir kart için MSI Gaming X ailesi tercih edilebilir.

Açıkcası MSI ürünlerinin asla orta bütçe olduğunu düşünmüyorum. ASUS'u şu ana kadar 3 kere tercih ettim, ilk ekran kartımda, ilk Laptop'umda dolar 3.7 iken 7000 TL'ye alıp fan arızası ve sesinden 1 hafta sonra iadesini aldım, bir de monitör için. Hepsinde beni yüzüstü bıraktı ve arızalandı. Garanti ve iade kısmında bir sorun yaşamadım haklarını yiyemem. MSI ise 3 yıldır kullandığım bir ürün ve hiçbir zaman teklemedi. O yüzden gözümde hep ASUS markasından üstündü ancak bu plastik plaka ve sıvı soğutmasındaki kullandığı plastik pompa aksanı ölen Ceo'yu arattı.
Bütçeye bağlı olarak en mantıklı model. Marka karşılaştırması yapmak ultra saçma bir hareket.
Bütçe olarak bir sınırım yok pek 8000 tl kadar diyebilirim.Ancak tercihimi en iyi 3070 model için yapmayı düşünüyorum.Birde asıl değinmeye çalıştığım aslında insanların markalar üzerindeki deneyim ve tecrübeleri aslında.

Bütçeye bağlı olarak en mantıklı model. Marka karşılaştırması yapmak Ultra saçma bir hareket.

Burada sözünüzü bana ithaf ediyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Ben modelden yola çıkarak bu çıkarıma vardım.

MSI RTX 3080 Gaming X Trio'nun PCB'si (13 VRM+3 Memory Controller):

1600713839653.png

ASUS TUF Gaming OC RTX 3080'nin PCB'si (16 VRM+4 Memory Controller):

1600713914869.png

Görüldüğü üzere o kadar övülen MSI'ın tepe modeli Gaming versiyonu PCB'ye, ASUS'un orta seviye serisi olan TUF versiyonundan bile daha az önem vermiş.

Geri
Yukarı