RTX 3000 serisi sistem önerileri

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Merhaba 3000 serisinin ardından yeni PC toplamak istiyorum aklımda parçaları ayarladım şu şekilde:

İTOPYA NEWQ.png

Bu parçaların yanında.
Kasa: Phanteks P600S.
PSU: MasterWatt 700W 80 Plus
Ekran kartı: RTX 3070S
SSD olarak NVMe yerine SATA düşünüyorum oyunlarda 1 saniye fark gözlemledim araştırdığımda 500GB NVMe yerine 300TL fazla verip 1TB SATA almak daha mantıklı geldi.
İşlemci olarak 4000 serisini beklenmeli mi?
Şimdiden teşekkürler.

İşlemci olarak 4000 serisini bekleyin ki bu bütçede çok rahat 10700K'lı sistem bile alınabilir.

800 lira fiyat farkı var o fiyata değecek bir FPS farkı olduğunu düşünmüyorum ani artışlar çok yüksek ama ortalama bakınca yine aynı sonuç çıkıyor gibi.
Şey düşündüm sanırım Ryzen 4 nesil bu ay tanıtılayacak ekran kartıyla çıkışları yakın olacak beklenebilir gibi geliyor bana.

800 lira fiyat farkı var o fiyata değecek bir FPS farkı olduğunu düşünmüyorum ani artışlar çok yüksek ama ortalama bakınca yine aynı sonuç çıkıyor gibi.
Şey düşündüm sanırım Ryzen 4 nesil bu ay tanıtılayacak ekran kartıyla çıkışları yakın olacak beklenebilir gibi geliyor bana.

10700KF şu an 3300 TL falan ve OC'lu halde çoklu çekirdekte %20 civarı bir artış olabiliyor ki aradaki fiyat farkında değer kesinlikle. Özellikle ileride RTX 3080 gibi bir kartı rahatlıkla besleyebilir 2K'da ve aradaki fark daha da açılmış olur. 10700F bile daha iyi 3700X'ten her türlü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutucu olarak PF360 öneririm ve Ryzen 4000 serisini bekleyebilirsiniz tabii.

Eyvallah aklımda bulunsun ama büyük ihtimal ile 4 nesili bekleyeceğim bu ay tanıtımı var sanırım.
Başka gözüne çarpan bir olay var mı? Bu sistem de 3070S ya da 3080 Ti alacağım fiyatlarına bağlı olarak.

Geri
Yukarı