RTX 3000 serisi Türkiye'ye ne zaman gelir?

Canwick

Centipat
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde yeni nesil RTX ekran kartları tanıdılttı. Ülkemizde maalesef dolar kurunun yüksel olmasının yanı sıra açılanan fiyatlar yüz güldürdü diye düşünüyorum. Sizce bu ekran kartları ülkemize daha gelmeden ek vergiler uygulanır mı? Biliyosunuz PS5 tanıtıldıktan birkaç gün sonra konsollara ek %50 gümrük vergisi gelmişti. Sizce şu anda elimde halihazırda RTX 2070 Super Ryzen 3600 16 GB RAM'li bir sistem var. Bunu 8000 TL'ye satıp 3070 için veya 3080 için beklemeli miyim? Çıkış tarifi için 17 Eylül ne diyor ( 3080 için) Türkiye'ye ne zaman gelir?

Bende bekliyorum 3070 veya 3080 için. 17 Eylül referans kartlar için mi yoksa özel soğutmalı kartlar için mi bilmiyorum.

YouTube'da gezinirken şuna denk geldim, harbiden haksız sayılmazlar hjahjahjahjahj :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'da gezinirken şuna denk geldim, harbiden haksız sayılmazlar hjahjahjahjahj :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

So you can see light bouncing off lara croft's titties 🤣🤣🤣🤣🤣 RTX'in özeti.

arkadaşlar duyrulan fiyatlar ham fiyatlar üzerine msı asus gibi markalar soğutucu vs ekleyerek fiyatı belirleyecekler. Bence her türlü aradaki fiyat farkı değecek gibi duruyor. bende de 2070 super var. Kartlar çıkınca satıp 3070 yada 3080 alacağım.

arkadaşlar duyrulan fiyatlar ham fiyatlar üzerine msı asus gibi markalar soğutucu vs ekleyerek fiyatı belirleyecekler. Bence her türlü aradaki fiyat farkı değecek gibi duruyor. bende de 2070 super var. Kartlar çıkınca satıp 3070 yada 3080 alacağım.
söylendiği gibi fiyatlara çıkarsa 2070 super pek tercih edilmez gibi 2. el şuan satmak daha mantıklı değilmi ?

söylendiği gibi fiyatlara çıkarsa 2070 super pek tercih edilmez gibi 2. el şuan satmak daha mantıklı değilmi ?

işte bizim ülkemizde o işler öyle yürümüyor. ben en düşük fiyatın 6.500 TL'den başlayacağını düşünüyorum. 4 bine rtx2070 mi? 2.500 TL daha fazla para vererek yeni kart mı? bütçesi olan rtx 30'a kaçar ama zaten zar zor fp kasa toplayan adam için rtx2070-rtx2060 tercih edilecek.

yurtdışındaki adam 100-200 $€ farkla yeni nesile geçiyor bizde bu fark min. 2k tl olacaktır.

Geri
Yukarı