Çözüldü RTX 3000 serisine DLSS 3.0 gelecek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Gelmeyecek. RTX 3000 serisinin Tensör çekirdekleri yeterince gelişmiş/güçlü değil DLSS 3.0 için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gelmeyecek. RTX 3000 serisinin Tensör çekirdekleri yeterince gelişmiş/güçlü değil DLSS 3.0 için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
DLSS 3.0 ciddi performans artışı sağlıyor. DLSS'in çoğunlukla donanımsal güçten yararlanan bir program olduğunu düşünürsek gelmemesi doğal.

Gelmeyecek. RTX 3000 serisinin tensör çekirdekleri yeterince gelişmiş/güçlü değil DLSS 3.0 için.

34.8 k ile normal oyuncuların alması çok zor sanırım 3 4 sene sonra evde en büyük eglencemiz çekirdek citlemek olacak.

4000 serisi ekran kartlarında dlss kullanmaya gerek olmayacak ki zaten deli performans veriyor. Ha belki 4060 gelir o zaman işe yarar ama zaten 4070 4080 4090da vs dlsse gerek olacağını sanmıyorum. 3070 ti ım var zaten her oyunu ultrada rahatlıkla oynuyorum. Dlsse gerek duyduğum tek oyun A plague tale: Requiem oldu onda da optimizasyonu kötü diye kullanmak zorunda kaldım. Yoksa neden gerek duyayım ki 4000 serisinde de boyle olacak bence dlss kullanmak icin 4000 serisi kart almak aşırı mantıksız

4000 serisi ekran kartlarında DLSS kullanmaya gerek olmayacak ki zaten deli performans veriyor. Ha belki 4060 gelir o zaman işe yarar ama zaten 4070 4080 4090'da vs DLSS'e gerek olacağını sanmıyorum. 3070 Ti'ım var zaten her oyunu ultrada rahatlıkla oynuyorum. DLSS'e gerek duyduğum tek oyun A Plague Tale: Requiem oldu onda da optimizasyonu kötü diye kullanmak zorunda kaldım. Yoksa neden gerek duyayım ki 4000 serisinde de boyle olacak bence DLSS kullanmak icin 4000 serisi kart almak aşırı mantıksız.

Bende de 3070 Ti var ama Cyberpunk Spider-Man plague tale requiem gibi oyunlarda çok ihtiyaç duyulan bir özellik. Yani DLSS performans değil de kalite modundan bahsediyorum. Bence diğer sistemlere göre daha hoş bir görüntü sağlıyor ve performans arttırıyor. Yani DLSS'te ihtiyaç duyulan tek şey performans değil.

Belli olmaz. Donanımsal vs diyorlar ama çok da güvenmemek lazım. Olmaz derler sonra biz yazılımla çözdük deyip getirebilirler de. Ama yakın zamanda geleceğini düşünmüyorum.

4000 serisi ekran kartlarında dlss kullanmaya gerek olmayacak ki zaten deli performans veriyor. Ha belki 4060 gelir o zaman işe yarar ama zaten 4070 4080 4090da vs dlsse gerek olacağını sanmıyorum. 3070 ti ım var zaten her oyunu ultrada rahatlıkla oynuyorum. Dlsse gerek duyduğum tek oyun A plague tale: Requiem oldu onda da optimizasyonu kötü diye kullanmak zorunda kaldım. Yoksa neden gerek duyayım ki 4000 serisinde de boyle olacak bence dlss kullanmak icin 4000 serisi kart almak aşırı mantıksız
Monitörlerin fps leri artıyor. Şimdi 144hz 4k bir monitör alsan ray tracing açmak için dlss açmak istersin. Özellikle AAA oyunlarda fazlasıyla ihtiyaç duyulur.

DLSS'yi 2070 ile kısa sürede kırdılar zaten aynı olay mining LHR kartlar için de dendi yok kırılamaz donanımsal engelleyici var bilmem ne kartlar bir yıl sonra LHR kırıldı. DLSS 3.0 ise stabil olmasa da 2070 ile çalışıyor ki stabil olmaması çok normal adamakıllı optimize ederlerse az bir performans düşüşü ile getirirler. 3000 serisinin çoğunda tensor çekirdeği mevcut. Eğer satış yapmak için getirmemeyi seçerlerse çoğu kullanıcı AMD Intel kartlara yönelecek tabii burada o firmaların atacağı adımlar da önemli.

Geri
Yukarı