RTX 3050/3050 Ti 4 GB'lı laptoplara olan ön yargı

Genel olarak gittiğim yere bilgisayarımı götürmeyi sevdiğim için de laptop aldım. Teşekkürler fakat zaten laptoptan memnunum, memnuniyetimin kolay kolay bozulacağını da sanmıyorum.

Bende bir sorun var o zaman, ben bariz bir görüntü kalitesinde düşüş görmedim. DLSS bedava bir teknoloji yani hocam, kullanmayayım mı? Hayır kapatsam da zaten 350 MB falan etki ediyor. VRAM yine 4 GB sınırını geçmiyor.

Sen şimdi söylediğin cümle ile NVIDIA RT serisin de 4 GB VRAM'i savunmuş oluyorsun.

Bu arada konudan bağımsız olarak üniversite işi benim de kafamı karıştırıyor. Normalde laptoplardan nefret ederim ama bilgisayar gerektiren bir bölüm okumayı düşünüyorum. 2. elden ucuz bir şeyler bakacağız artık.

Sen şimdi söylediğin cümle ile NVIDIA RT serisin de 4 GB VRAM'i savunmuş oluyorsun.
Laptop GPU'su olarak evet, gayet yeterli. Zaten masaüstünde 4GB VRAM yok diye biliyorum.

(bir önceki mesaja ithafen) Bu arada farkında mısınız bilmiyorum fakat laptop cephesinde tek AMD ekran kartı 6500M, ve onda da 4GB VRAM bulunuyor. Siz konuyu laptoptan masaüstüne taşıyor gibisiniz biraz.

Bu arada konudan bağımsız olarak üniversite işi benim de kafamı karıştırıyor. Normalde laptoplardan nefret ederim ama bilgisayar gerektiren bir bölüm okumayı düşünüyorum. 2. elden ucuz bir şeyler bakacağız artık.
Ben de hiç kasalara alışamadım. Laptoplar daha rahat geliyor. Taşıyabilmek nimet gibi. 😁

Ben de hiç kasalara alışamadım. Laptoplar daha rahat geliyor. Taşıyabilmek nimet gibi. 😁
Ben de bir ara laptop kullandım ama evden dışarı çıkardığımı hatırlamıyorum neredeyse. Sadece üniversite için gerekecek gibi.

İleriki yıllarda o kadar gömdüğüm, görünce tiksindiğim laptopların eline düşeceğimi bilmek çok rahatsız edici.

Son düzenleme:
Ben de bir ara laptop kullandım ama evden dışarı çıkardığımı hatırlamıyorum neredeyse. Sadece üniversite için gerekecek gibi.

İleriki yıllarda o kadar gömdüğüm, görünce tiksindiğim laptopların eline düşeceğimi bilmek çok rahatsız edici.
Üniversite de uzun sürecek ama, dediğiniz gibi garanti lazım. 4 senede de alışırsınız gibi laptoplara.

Geri
Yukarı