RTX 3050-3050 Ti vs 3060

JemVargasTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar okullar açılmazsa kendime biraz çalışıp laptop alacağım. Genel kullanım amacı oyun üzerine olacak. Bilgisayarda genelde RDR2, CS, LoL, BF1 tarzı oyunlar oynayacagim ama istediğim şu ki ileride 3 yıl içerisinde bu saydığım oyunlara benzer oyunlar çıkarsa da oynayabilmek istiyorum sıkıntısız. Genelde forumda baktığım zaman 3060 almayı tavsiye etmişsiniz ama şu anki bütçem için hayli yüksek meblaglara cikmam gerekiyor. Benim bütçem 16-17 bin civarı. Sizce RTX 3050-3050 Ti ikilisinden birini mi alayim yoksa biraz erteleyip çalışıp RTX 3060 mi almamı tavsiye edersiniz. 2-3 ay içinde laptop fiyatlarında artış olur mu şu anda 22-26 bin bandında RTX 3060'lar benim baktiklarim. Sizin tavsiyeniz nelerdir? 3-4 yıldan sonra okul biteceği için masaüstüne de geçebilirim o yüzden 3-4 yıl idare etsin uzmeyecek şekilde yeterlidir.

Arkadaşlar okullar açılmazsa kendime biraz çalışıp laptop alacağım. Genel kullanım amacı oyun üzerine olacak. Bilgisayarda genelde RDR2, CS, LoL, BF1 tarzı oyunlar oynayacagim ama istediğim şu ki ileride 3 yıl içerisinde bu saydığım oyunlara benzer oyunlar çıkarsa da oynayabilmek istiyorum sıkıntısız. Genelde forumda baktığım zaman 3060 almayı tavsiye etmişsiniz ama şu anki bütçem için hayli yüksek meblaglara cikmam gerekiyor. Benim bütçem 16-17 bin civarı. Sizce RTX 3050-3050 Ti ikilisinden birini mi alayim yoksa biraz erteleyip çalışıp RTX 3060 mi almamı tavsiye edersiniz. 2-3 ay içinde laptop fiyatlarında artış olur mu şu anda 22-26 bin bandında RTX 3060'lar benim baktiklarim. Sizin tavsiyeniz nelerdir? 3-4 yıldan sonra okul biteceği için masaüstüne de geçebilirim o yüzden 3-4 yıl idare etsin uzmeyecek şekilde yeterlidir.
RT 3060 her zaman daha iyidir ama kendinizi yormak istemiyorsanız 3050TI da sizi yarı yolda bırakmaz ama 3050ye fazla dokunma. Ablamın laptopunda 3050TI var ve RDRyi gayet güzel, kasmadan oynatıyor.

3050 bende var acer nitro 5.
Oyunlar şimdilik yüksek fps fena değil. Oynanıyor.
Fakat 3060 çok daha yüksek bir kart almışken sağlam al bir kere al.

Ayrıca acer nitro 5 serisinden 25ms olanları alma oyun zevki falan bırakmıyor. Acer 3ms ler var onları al.
Ayrıca

Önerdiğim seri
Hp omen
Lenovo legion
Asus rog

Sakın bu cihazları acer nitro falan gibi cihazlarla karşılaştırma.

@KawaiiAlly @Düşün ve Bul anladım hocam o zaman almışken bı ay daha çalış daha iyisini al diyorsunuz bende o şekilde düşünmüştüm de sadece aradaki farka değer mi diye sormak istedim . Birde bazı modeller 22 bin lirayken bazıları 25-26 onların farkı ne acaba önerdiğiniz model var mi direkt onu baz alıp para biriktirmek daha iyi olur

@Alwaxyn hocam attığınız laptobu iki gün önce forumda kotulemislerdi sanırım watt değeri düşük ve ips panel yok diye alınmaz demişlerdi ama 3060 dan önereceğiniz model var mıdır?

@KawaiiAlly @Düşün ve Bul anladım hocam o zaman almışken bı ay daha çalış daha iyisini al diyorsunuz bende o şekilde düşünmüştüm de sadece aradaki farka değer mi diye sormak istedim . Birde bazı modeller 22 bin lirayken bazıları 25-26 onların farkı ne acaba önerdiğiniz model var mi direkt onu baz alıp para biriktirmek daha iyi olur
Ya depolaması ya da Rami azdır. Almışken 16 GB Ram almaya dikkat et, 8 alırsan üzülebilirsin.

@KawaiiAlly @Düşün ve Bul anladım hocam o zaman almışken bir ay daha çalış daha iyisini al diyorsunuz bende o şekilde düşünmüştüm de sadece aradaki farka değer mi diye sormak istedim. Bir de bazı modeller 22 bin lirayken bazıları 25-26 onların farkı ne acaba önerdiğiniz model var mi direkt onu baz alıp para biriktirmek daha iyi olur.

@Alwaxyn hocam attığınız laptopu iki gün önce forumda kotulemislerdi sanırım watt değeri düşük ve IPS panel yok diye alınmaz demişlerdi ama 3060'dan önereceğiniz model var mıdır?

Panel hakkında bir bilgim yok o laptopun arkadaşım memnundu. 3060 laptoplar arasında şu an önerilecek laptoplar pahalı bazen indirime giriyor tam indirime girdiğinde almak lazım piyasayı kontrol ederek ucuza bulabilirsin belki.

Farklar belli müşterinin anlamayacağı bilgilerden çalıyorlar.

Ne marka panel kullandıkları ?
Haporloleri ne kadar kaliteli?
Kasa kalitesi?
Sogutma performansı?
Tuşların hissayati.

Ayrıca örnek olarak
23 24 kya Acer nitro ile i7 3060 falan alabilrsin fakat
Asla bu cihaz

Bir legion
Bir omen
Bir asus rog
Kalitesi olamaz.

Acer alacaksan eğer panelde 3 ms yazanları alacaksın acer çok üçkağıt yapıyor.

3 ms logoları panele basıyor
25ms olanları panele basmadan hızlı havası verip kakalıyor.
Dikkatli ol.

Panele dikkat et yoksa başın ağrır.

Artı -1 Eksi
Ya depolaması ya da Rami azdır. Almışken 16 GB Ram almaya dikkat et, 8 alırsan üzülebilirsin.
Aynen hocam ona dikkat ediyorum bazılarında 2X4 ram geliyor onu almamak daha iyi yeniden 2x8 yapmak içinde para harcamaya gerek olmasin

Panel hakkında bir bilgim yok o laptopun arkadaşım memnundu. 3060 laptoplar arasında şu an önerilecek laptoplar pahalı bazen indirime giriyor tam indirime girdiğinde almak lazım piyasayı kontrol ederek ucuza bulabilirsin belki.
Anladım hocam bana da pahalı geldi o yüzden fiyat farkına değer mi diye sormuştum o zaman biraz daha bekleyip hem parayi toparlarim hemde indirime girerse sıcak para olur direkt alırım

Farklar belli müşterinin anlamayacağı bilgilerden çalıyorlar.

Ne marka panel kullandıkları ?
Haporloleri ne kadar kaliteli?
Kasa kalitesi?
Sogutma performansı?
Tuşların hissayati.

Ayrıca örnek olarak
23 24 kya Acer nitro ile i7 3060 falan alabilrsin fakat
Asla bu cihaz

Bir legion
Bir omen
Bir asus rog
Kalitesi olamaz.

Acer alacaksan eğer panelde 3 ms yazanları alacaksın acer çok üçkağıt yapıyor.

3 ms logoları panele basıyor
25ms olanları panele basmadan hızlı havası verip kakalıyor.
Dikkatli ol.

Panele dikkat et yoksa başın ağrır.
Evet genelde o paralara HP victus ya da Acer nitro serileri var hocam Lenovo legion işlemci daha zayıf olmasına rağmen 27 den başlıyor. Almisken kasa ve malzeme kalıtesini de düşünüp almak mantıklı. Teşekkürler yorumunuz için

O bütceye asusa gideceksende yeni model TUF tercih et.

Aynen hocam ona dikkat ediyorum bazılarında 2X4 ram geliyor onu almamak daha iyi yeniden 2x8 yapmak içinde para harcamaya gerek olmasin

Anladım hocam bana da pahalı geldi o yüzden fiyat farkına değer mi diye sormuştum o zaman biraz daha bekleyip hem parayi toparlarim hemde indirime girerse sıcak para olur direkt alırım

Evet genelde o paralara HP victus ya da Acer nitro serileri var hocam Lenovo legion işlemci daha zayıf olmasına rağmen 27 den başlıyor. Almisken kasa ve malzeme kalıtesini de düşünüp almak mantıklı. Teşekkürler yorumunuz için
Her şey kağıt üstündeki performans değil fan boyların dediklerine aldanma delil olmadan konuşanlarada kulak asma adam gibi bir cihaz al.

Geri
Yukarı