RTX 3050 (95W) vs RTX 3050 Ti (60-75W)

Akillanmayacak galiba, gene fazla CPU diff benzer performans, kartlarda karşılaştırdığın kartlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekstra olarak 35W 3050 Ti 5900HS:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
RDR2 AVG 43, Witcher 3 AVG 55 desede 50'de dolaşıyor, RDR med, Witcher Ultra ayarlar.

6800h 3050 TUF, 95W:
Witcher 3 Ultra AVG 65 RDR2 highda medde değil, 59FPS hafif GPU ağırlıklı oyunları aldım bu arada 35W desede 40W çekmiş o cihaz orada neyse. İşlemcilerin tekli çekirdek olarak %6 farkı var, zaman kaybı aslında ama kendin baksan bulacağın şeyler senin CUDA'na göre %25 performans farkı nerede acaba?

Screenshot_1.jpg

Onca grafik ağırlıklı oyun var benzer performans goruyor, ama cok zeki arkadas oraya CPU diff yazmama rağmen Fortnite ssi atıyor, tebrik ediyorum gerçekten göz ardı ettim gitti daha da uğraşamam.

İstisnalar olsada Nvidia kartlarının bir üst modelinin en düşüğü onun bir alt modelinin en güçlüsünden biraz daha performanslı oluyor. Transistör sayısı, GPU'unun fiziksel yapısı, çalışma frekansı ve wattı hepsi bir bütün olarak performansı belirliyor sonuçta. Fiziksel özellikleri yakın olduğunda ancak watt ve frekans önem kazanıyor. Yoksa sadece Watt ve frekans ile 3050'den 3050Ti performansı alınabilir belki ama atıyorum 3070 performansı alınamaz.

Çok üzüldüm, biraz sonra yatağıma sarılıp hüngür hüngür ağlayacağım gözardı ettiği için. %25 güçlü yazınca her oyunda %25 fark yaratacak sanmış. Ama 3050Ti'yın daha güçlü olduğunun farkına varmıştır umarım.

Screenshot_1.jpg

Bu arada testlerdeki FPS farklarının tek başına hiçbir önemi yok bence. Daha doğrusu doğru fikir vermiyor. Fark çok az veya çok gözüküyor oysa "%" olarak bakıldığında daha doğru oluyor sonuç. Ben kişisel olarak atıyorum %10'a kadar olan performans farkını önemsemem misal.

Çok üzüldüm, biraz sonra yatağıma sarılıp hüngür hüngür ağlayacağım göz ardı ettiği için. %25 güçlü yazınca her oyunda %25 fark yaratacak sanmış. Ama 3050 Ti'yın daha güçlü olduğunun farkına varmıştır umarım.

Eki Görüntüle 1542010

Allah'tan forumdayız, SS yakalayıp atmaya devam et aynen sözde hiçbir fark olmaz her türlü 3050 Ti daha güçlü diyen cahil yukarıdaki farkı göremiyor musunuz?

Bu arada testlerdeki FPS farklarının tek başına hiçbir önemi yok bence. Daha doğrusu doğru fikir vermiyor. Fark çok az veya çok gözüküyor oysa "%" olarak bakıldığında daha doğru oluyor sonuç. Ben kişisel olarak atıyorum %10'a kadar olan performans farkını önemsemem misal.

Normaldede konu sahibinin karşılastırdıgında doğru düzgün fark yok zaten, 3050 olan hafif daha iyi sadece. Ama bu yukarıdaki arkadaş beni anlamıyor galiba kendi cihazımdan timespy atayımda sussun artık.

I scored 5 054 in Time Spy 3050 90W Ideapad Gaming.

time spy.png

75W 3050 Ti HP Victus, graphic score bakman lazım deme gereği duydum.

Evet her türlü RTX 3050Ti daha güçlü ? 20Watt daha fazla güç çeken RTX 3050 neden daha az performans gösteriyor ? Bi açıkla bakalım.

Screenshot_1.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı