RTX 3050 alınır mı?

Kısa yazacağım. Bu 100 liralık ekran kartı ile bırak 4K renderi, basit oyunları bile rahat oynayamazsın ve bu sebeple böyle ekran kartlarına dandik diyebilirim.

Evet, sahip olduğum ekran kartını kötülemek istemiyorum ama siz kötülemek için bir sebep bulmuşsunuz. Ekran kartları, sadece döneme uygun oyunları rahatlıkla çalıştırabilir. İleride RTX 3050'den üstün olan ekran kartlar bile güncel oyunları desteklemeyecek hâle geldiğinde o ekran kartları da bol bol kötülemenizi bekleriz.

Evet döneme uygun oyunları çalıştırabilir. Starfield ile RTX 3050 neredeyse aynı zamanda çıktı. Haberiniz olsun. Ha bu arada RTX 3050 zamanında çıkabilen oyunları oynatabiliyorsa bundan 6-7 sene önce çıkmış GTX 1070'de açabilir değil mi? Yani uzun soluklu ekran kartları da varmış. GTX 1070 ne zaman sönerse RTX 3050 de o zaman sönecek. Arada büyük zaman farkı var değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa yazacağım. Bu 100 liralık ekran kartı ile bırak 4K renderi, basit oyunları bile rahat oynayamazsın ve bu sebeple böyle ekran kartlarına dandik diyebilirim.

100 liralık kart en azından o fiyata görüntü almanı, film izlemeni, tarayıcıda gezmeni sağlıyor.

Peki mobil 3050 ne yapıyor 4 GB'cık VRAM'i ile? Kartın adında "RT" geçiyor ama Cyberpunk, Alan Wake 2 gibi oyunlarda ışın izleme açayım diyorsun kart salyangoz gibi sürünüyor. Bu kadar parayı biz niye verdik ışın izlemeyi kapatmak için mi?

Evet döneme uygun oyunları çalıştırabilir. Starfield ile RTX 3050 neredeyse aynı zamanda çıktı. Haberiniz olsun. Ha bu arada RTX 3050 zamanında çıkabilen oyunları oynatabiliyorsa bundan 6-7 sene önce çıkmış GTX 1070'de açabilir değil mi? Yani uzun soluklu ekran kartları da varmış. GTX 1070 ne zaman sönerse RTX 3050 de o zaman sönecek. Arada büyük zaman farkı var değil mi?
Neredeyse? Yanlış bilgi veriyor olabilirsiniz.
RTX 3050, 2021 yılında çıktı.
Starfield, 2023 yılında çıktı.

Sadece bu açıklamayı yapmak için yazıyorum. Zaten söylemem gerekenleri söyledim.

Neredeyse? Yanlış bilgi veriyor olabilirsiniz.
RTX 3050, 2021 yılında çıktı.
Starfield, 2023 yılında çıktı.

Sadece bu açıklamayı yapmak için yazıyorum. Zaten söylemem gerekenleri söyledim.

He o zaman normal dememi mi bekliyorsunuz? Normal mi sizce o kadar şey söyledim tek bunu mu anladınız? Size ne anlatsak anlamayacaksınız.

He o zaman normal dememi mi bekliyorsunuz? Normal mi sizce o kadar şey söyledim tek bunu mu anladınız? Size ne anlatsak anlamayacaksınız.
İstediğini söylesin bu 3050'nin çöp bir kart olduğu gerçeğini asla değiştirmeyecek. Bedava fiyatına gelmediği sürece de kuruş verilmeyeceğini birçok kişi biliyor.

Kartın adı RTX ama RT açamıyor patlıyor anında 🤣 ama olsun beyefendi Minecraft'ta 1000 FPS almış dünyanın en iyi kartı bu yüzden.

İstediğini söylesin bu 3050'nin çöp bir kart olduğu gerçeğini asla değiştirmeyecek. Bedava fiyatına gelmediği sürece de kuruş verilmeyeceğini birçok kişi biliyor.

Kartın adı RTX ama RT açamıyor patlıyor anında 🤣 ama olsun beyefendi Minecraft'ta 1000 FPS almış dünyanın en iyi kartı bu yüzden.

1070'in DLSS ve RTX eklenmiş hali. Hadi bunlar daha güncel karttan örnek vermeyi sever 1660 Ti diyelim.

Mobil olanı 2021 yılında çıktı. Masaüstü olanı 2022. Ayrıca 2021 olsa bile, 2023 yılında çıkan oyunda bu kadar kötü performans vermemeli.
Sonuç olarak 2022 ile 2023 yılı arasında neredeyse diyecek kadar bir fark yok.

Maalesef RTX 3050'nin en iyi kart olduğunu iddia etmedim. Öncesinde de söyledim, şimdi de söylüyorum. RTX 3050, döneminde çalışan oyunların arasında dandik olmayan bir ekran kartıdır ve dandik olmamaya devam edecek. Bu konunun detayına da önceden girdiğim için tekrar girmeme bile gerek yok.

Ben kaçıyorum. Artık bana yazıp durursunuz. Bana iyi yazmalar dilerim. 🤣🤣🤣
Nokta.

Son düzenleme:
Sonuç olarak 2022 ile 2023 yılı arasında neredeyse diyecek kadar bir fark yok.

Maalesef RTX 3050'nin en iyi kart olduğunu iddia etmedim. Öncesinde de söyledim, şimdi de söylüyorum. RTX 3050, döneminde çalışan oyunların arasında dandik olmayan bir ekran kartıdır ve dandik olmamaya devam edecek. Bu konunun detayına da önceden girdiğim için tekrar girmeme bile gerek yok.

Ben kaçıyorum. Artık bana yazıp durursunuz. Bana iyi yazmalar dilerim. 🤣🤣🤣
Nokta.

RTX 3050'nin döneminde çalıştırdığı oyunları 2017 kartları da çalıştırıyor. Aynı kaderi 3050 taşımayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı