RTX 3050 alınır mı?

Normalde önermem ancak bütçen eğer ki 4060 veya RX7600'e yetmiyorsa evet alınır.
Bak mesela adam ne soruyor sen hala ne diye uğraşıyorsun. Bütçesi belli neyi almak istediği belli. Alacağı o karta daha mantıklı ve daha performanslısını da şimdi söylesene niye söylemedin de fahiş fiyatlı kartlardan al diye önerme yaptın.

Garipliğim şundan. Türk genci fakir ve nvidia markasına gelemiyor :D. Her bir şeye çöp diyorlar onun için savaştım yoksa kullandığım kartın her bir olayını biliyorum.
Konunun nvidia ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Mesela 12k bütçemiz var. 4060 almalı mıyız diye foruma danışıyoruz. Ben kimsenin gidip de direkt onu alın diyeceğini düşünmüyorum çünkü herkes biliyor ki 2.el çok daha iyi ve temiz kartlar satılıyor. Verilen tavsiyelerde boş değil herkesin kendince bir sebebi var ve genel olarak herkes bilgili kişiler. "ULAN zamanında AMD ekran kartı aldık koşa koşa uzaklaştık. wattman hatası siyah ekran hatasından mühendisliğinden bıktım. mimarisi kötü. Recep Baltaş bile demişti canlı yayınında amd kartlarda yazılımsal sıkıntılar var diye." Bu dediğinize biraz katılıyorum. Hala amd nvidia'ya göre kusurlu olduğunu hissettiriyor ama hep aynı kalacak diye bir şey yok. Her zaman geliştiriyor kendini.

Son düzenleme:
Hocam burası 2. el sitesi değil mi?
Ki ben 9 bine çıkabilecek miyim ona ble şüpheliyim.

0 üründe var, attığım ürün 0. durum net aslında, çıkarsa bunu alın olmadı 6650XT olmadı 6600.

Bak mesela adam ne soruyor sen hala ne diye uğraşıyorsun. Bütçesi belli neyi almak istediği belli. Alacağı o karta daha mantıklı ve daha performanslısını da şimdi söylesene niye söylemedin de fahiş fiyatlı kartlardan al diye önerme yaptın.

Normalde bu kartın bu kadar etmeyeceğini sadece RX7600 ve RTX4060'a bütçe yetmediği zaman alınabileceğini yazdım. Anlamak çok zor olmasa gerek.

Son düzenleme:
3050 kötülemeye gelen kişi piyasanın en çöp kartı diyerek konuya girmiştir. :D Ulan bebe yazacaksan azıcık argümanlı yazı yaz. Piyasanın en çöp kartı diyorsun hangileri iyi de bu kötü :D say desem kalacan.

Daha sana sorduğum "%15 fark var " cümlesinin kanıtını bile atmadın. Aynı paraya taş gibi RX6600 varken kusura bakma ama bu kart çöp oğlu çöp fiyatı için. 2. elde de aynı durum geçerli, 2. elde 2750TL'ye aldığım 5600XT 2. elde 4K + fiyata satılan 3050'den daha iyi illa NVIDIA olsun dersen 2. el 3050 parasına yine NVIDIA olan 2060S alınıyor. F/P kart değil ve hiç olmadı.

Daha sana sorduğum "%15 fark var " cümlesinin kanıtını bile atmadın. Aynı paraya taş gibi RX6600 varken kusura bakma ama bu kart çöp oğlu çöp fiyatı için. 2. elde de aynı durum geçerli, 2. elde 2750TL'ye aldığım 5600XT 2. elde 4K + fiyata satılan 3050'den daha iyi illa NVIDIA olsun dersen 2. el 3050 parasına yine NVIDIA olan 2060S alınıyor. F/P kart değil ve hiç olmadı.
%15 global oymuş hocam kusura bakma arasında %40 gibi fark var, biraz önce baktım. Haklılık payın var

6650'ye 9 bin TL verilir mi Gençer Gaming de 8900 civarı amazondada 8999.
Amazondan al kafan rahat olsun.
Verilir gayet başarılı bir kart. DLSS ve Ray Tracing eksikliğini çekersin fakat bunu çok farklı monitörler denemiş birisi olarak söylüyorum. 1080P'de DLSS ve FSR gerçekten etkisiz. Görüntüyü kalite modunda bile çok bozuyorlar. 1080p için native görüntü daha önemli o yüzden DLSS seçimini etkileyecek bir faktör olmasın. Ray Tracing için ise 4060 da RT'yi rahatlıkla açacak bir kart değil ki bana sorarsan kaybettiğin FPS'e değecek bir şey veren bir teknoloji değil şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı