RTX 3050 ekran kartı kullanım değeri normal mi?

Lexar7z

Centipat
Merhaba. Frostpunk oynarken işlemci ve ekran kartı kullanılma oranı biraz orantısız geldi. İşlemci %15-25 civarlarındayken ekran kartı %95-100 oranlarında geziniyor. Dereceler aşağıda mevcut. Sizce normal mi?

1704398346725.png

Acer Nitro 5 Laptop kullanıyorum. Belirtmeyi unutmuşum.

Dosya Ekleri

• 1704398387480.png
    1704398387480.png
    214,8 KB · Görüntüleme: 20
Aynı erkan kartına sahibim frospunk bitirdim. Oynarken ekran kartı fanları Full hız dönüyordu Afterburner değerlere baktım 6 GB VRAM yiyordu. Ben bu konuyla ilgili konu bile açtım hocam, sonrasında araştırdım. Endişe edilecek bir şey yok oyun ekran kartına çok abanıyor. Üstüne grafikleri ultraya çekip oynarsan 6 GB VRAM yiyor sen düşün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı erkan kartına sahibim frospunk bitirdim. Oynarken ekran kartı fanları Full hız dönüyordu Afterburner değerlere baktım 6 GB VRAM yiyordu. Ben bu konuyla ilgili konu bile açtım hocam, sonrasında araştırdım. Endişe edilecek bir şey yok oyun ekran kartına çok abanıyor. Üstüne grafikleri ultraya çekip oynarsan 6 GB VRAM yiyor sen düşün.

Ben de Full ayarlarda oynuyorum. İşlemci ve ekran kartı kullanım oranı arasında ilk defa bu kadar açıklık gördüm. Endişe etmeye başlamıştım. Teşekkür ediyorum hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı