RTX 3050 hangi siteden satın alınmalı?

3050 için Gaming X almana gerek yok gereksiz masraf olur o paraya RX 6600 XT veya 3060 alabilirsin 3050 olarak bu model gayet yeterli ancak 3050 zorunlu değilse bu fiyatlarda RX6600 alabilirsin çok daha güçlü:

Bilmediğim için soruyorum, RX 6600 XT neden 3050'lerden daha güçlü, bildiğim kadarı ile 3050'ler de DLSS desteği var. İki kartta 8 GB ve 128 bit. Ayrıca NVIDIA'da WattMan ve siyah ekran hataları mevcut değil. AMD RX'lerin bütün serilerinde siyah ekran ve WattMan hataları var. Aşağı bir kaç örnek bırakacağım. AMD de bu sorunları bende yaşadım ve her yolu denedim düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmediğim için soruyorum, RX 6600 XT neden 3050'lerden daha güçlü, bildiğim kadarı ile 3050'ler de DLSS desteği var. İki kartta 8 GB ve 128 bit. Ayrıca NVIDIA'da WattMan ve siyah ekran hataları mevcut değil. AMD RX'lerin bütün serilerin siyah ekran ve WattMan hataları var.

WattMan hataları eskide kaldı RX6000 serisinde bütün sorunlar çözüldü RX 6600 XT saf güç olarak RTX 3060'tann bile güçlü 3050 istediği kada DLSS açsın yetişemiyor iki karta da.

WattMan hataları eskide kaldı RX6000 serisinde bütün sorunlar çözüldü RX 6600 XT saf güç olarak RTX 3060'tann bile güçlü 3050 istediği kada DLSS açsın yetişemiyor iki karta da.

Peki siyah ekran? Öncelikle size siyah ekranı detaylı anlatayım. Ne zaman başına geleceğini anlamıyorsun. Online oyundasın monitör bilmediğin bir sebep ile kapanıyor, kasa çalışmaya devam ediyor. Klavye fare iptal. Kasanın Power tuşuna basmadan kapatamıyorsun. Bu hatayı 1 kere aldığında o gün 6-7 defa oluyor. Gününü rezil ediyor. Tekrar eden günlerde yaşanmıyor. Testlerde çıkmıyor. Eve geliyorsun oyuna giriyorsun yine aynı hata. Bunları bizzat yaşadım.

Peki siyah ekran?

Onlarda çözüldü genel olarak olan çoğu sorun çözüldü tabii çok çok nadir olabilir ama artık bu sorunlar kart ile alakalı değil diğer sistem bileşenleriyle alakalı oluyor.

Onlarda çözüldü genel olarak olan çoğu sorun çözüldü tabii çok çok nadir olabilir ama artık bu sorunlar kart ile alakalı değil diğer sistem bileşenleriyle alakalı oluyor.

Hayır dostum, bu konuda eksik bilgi sahibisin. AMD RX serilerinde siyah ekran hatası düzelmedi. Ayrıca hatanın sebebi diğer birleşenler değil. Onu çıkartıp başka bir kart taktım sorunsuz kullandım.

Hayır dostum, bu konuda eksik bilgi sahibisin. AMD RX serilerinde siyah ekran hatası düzelmedi. Ayrıca hatanın sebebi diğer birleşenler değil. Onu çıkartıp başka bir kart taktım sorunsuz kullandım.

Tabii olabilir ama WattMan olursa diğer bileşenlerle alakalı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı