RTX 3050 Hogwarts Legacy performansı normal mi?

İşletim sistemi
Windows 11

561455

Centipat
RAM
16GB
Ekran kartı
3050 Laptop
İşlemci
İ7 11800H
Isı değerleri çok yüksek olmamasına rağmen çok fazla drop giriyor ve oyun en düşük ayarlarda açık. DLSS Performans olarak ayarlı fakat beklediğim performansı alamıyorum. Sizce bu normal FPS değerleri mi yoksa benim cihazımda mı bir sıkıntı var? Bana pek normal gibi gelmedi.
HogwartsLegacy_2023_02_24_04_49_40_509.png
HogwartsLegacy_2023_02_24_04_49_11_010.png

94 FPS olduğuna bakmayın normalde hep 50 civarı orası biraz boş bir yer olduğu için çok çıkmış fps.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda şu an optimizasyon sıkıntısı var size özel değil 4090 da olsa drop yiyor maalesef güncelleme beklemekten başka şansınız yok.

Sistem gereksinimlerine bakarsak 3050 bu işin altından kalkacaktır. Fakat şöyle bir durum var 16GB Ram artık yetersiz görünüyor. FPS drop sebebini de buna bağlıyorum. 32 GB ram kullanıyorum aşağı yukarı 20 gb kullanımı oluyor.

Oyunda şu an optimizasyon sıkıntısı var size özel değil 4090 da olsa drop yiyor maalesef güncelleme beklemekten başka şansınız yok.

Kombatlarda, yüksek aksiyon olan senaryolarda dahi bunu yaşamadım. Ram kullanımı çok yüksek. God of War'da da aynı şekildeydi 25 gb ram kullanımı oluyordu. Konu sahibinin de osd bilgisine bakarsanız 15 gb kullanıyor. Toplam ram hacmi 16gb olduğunu belirtmiş.

Ben sorunun Ramden olduğunu düşünüyorum. Fps testlerine baktım 16GB Ramin tamamını 32GB için 21GB sini kullanıyor. Kısaca 16GB yetmiyor oyun için.

Forumda 16 GB seviciler var. God of War oynarken 25 gb ram kullanımı gördüm. Kabul etmiyorlar.
GOW ortalamada 13-15 gb arası tüketiyor. Kalabalıkta veya dövüşlerde 16gb ramin tamamını tüketiyor. Kim nasıl laf edebiliyor anlamış değilim. Gow ve bu oyun için net olarak 32 gb ram lazım. Anlaşılan bundan sonra çıkacak tüm oyunlar için 32 gb ram standart olacak

Oyunu 16GB RAM ile de oynadım, 32GB RAM ile de. 2K Ultra'da da denedim 1080p Low'da da hiçbir fark yok. Oyun bildiğiniz bozuk ne RAM'le ne de VRAM'le ilgisi yok istediğiniz yükseltmeyi yapın bu oyun yine aynı sorunları size yaşatacak.

Düzelir umuduyla 32GB RAM'e yükseltme yapmayın boşa düzelmiyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı