RTX 3050 laptop birden donmaya başladı

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopum birden kasmaya başladı. Dün bir şey yoktu ama bugün açtığımda birden kasma gördüm. Normalde Valorant'a ortalama 300 FPS alırken şimdi zar zor açıyor sistemim.
16 GB RAM.
i5 işlemci 11. nesil.
RTX 3050 ekran kartı.

Büyük ihtimalle işlemci ekran kartını kullanıyor. Yakın zamanda bir güncelleme vs. yaptın mı bilgisayara?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yapmıştı m herhalde tam hatırlamıyorum.

Şu an oyuna giremiyorum.

Şu an ne yapmam lazım.

Oyun modu açık mı Windows ayarlarında?
1695238441371.png

Eğer bu açıksa bir de bu sayfanın sağında grafik ayarları menüsü var ona tıklayıp Valorant'ı bulup yüksek performansı seçmelisin. Valorant'ı göremiyorsan "göz at" deyip Valorant'ın kurulu olduğu dosyasındaki Exe'yi seçip yüksek performansa almalısın.

1695238490144.png

Ayrıca ayarları kaydetmeden önce şu iki modu seçerken 2 ekran kartı görüyor musun? Biri işlemcinin biri de ekran kartının olması gerekiyor. Sadece Intel'i görüyorsan DDU ile Nvidia sürücüsünü kaldırıp tekrar kurar mısın?
(görüntülere çok takılma eski fotoğraflar yeri değişmiş olabilir yazıların)

Oyun modu açık.

Dün falan Valorant'a falan hiç giremiyordum akşam letopta temizlik yaptım şimdi az da olsa girebiliyorum.

Grafik ayarlarına nereden bakacağız bende yok.

Oyun modu açık.

Dün falan Valorant'a falan hiç giremiyordum akşam letopta temizlik yaptım şimdi az da olsa girebiliyorum.

Grafik ayarlarına nereden bakacağız bende yok.
Sağ tarafında o ayarın "ilgi ayarları" yazısının altında. Bir anda giremiyorum deyince aklıma direkt işlemci grafik kartı geldi yani onlar çok yavaş kalıyor ekran kartına oranla.

Giriyorum ama hâlâ 60 FPS alıyorum.

Bu var.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-21 151822.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-21 151822.png
    97,4 KB · Görüntüleme: 18
Oyun içi sıcaklık ve kullanım değerlerinizi atınız.
Bu değerlerini paylaşır mısın? Bilgisayar Nvidia kartını görüyor ve oyuna Nvidia kartınla giriyorsun sıcaklık değerlerine bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı