RTX 3050 laptop oyunlarda %70 kullanılıyor

DarkRedDede

Decapat
Daha fazla  
  • Acer Aspire 7 notebook.
  • RTX 3050 4 GB.
  • DDR 4 3400 MHz 8 GB RAM (7.34 GB kullanılabilir)
  • AMD Ryzen 5 5500U.

Valorant, NFS 2015, Phasomobia, The Crew 2 bu tür oyunlarda parçalar kendini en fazla %70 kullanıyor ve ortalamadan az FPS alıyorum. Bu normal mi yoksa bir ayar yapılması mı gerekiyor?

Diger oyunlarda da mı aynı düşük FPS ve drop falan var? Yani agir denilecek hikayeli oyunlar örneğin Mafia, Shadow of Tomb Raider...

Ağır hikayeli oyunlar oynamadım ama The Crew 2, Need for Speed 2015 de 30, 60 arası FPS veriyor şehir içinde şehir dışında sorun yok ama şehir içinde ekran kartı kullanımı azalıyor.

Ağır hikayeli oyunlar oynamadım ama The Crew 2, Need for Speed 2015 de 30, 60 arası FPS veriyor şehir içinde şehir dışında sorun yok ama şehir içinde ekran kartı kullanımı azalıyor.

Grafik ayarlarını yükseltmeyi denediniz mi bilmiyorum ama grafikleri yükselterek ekran kartını yük altına sokabilirsiniz.

Sorununuzu cozemediniz yani, bende de RTX 3050 var Mafia'da 40-50, shadowofthetombraider'de 45-60 arasi veriyor GPU da yüzde yüz ile 70 arası kullanılıyor. Acaba değerler normal mi? Iade etsem mi?

Eğer laptop kullanıyorsan başka bir ekrana bağla laptopun ekranını kapat öyle test et, bir de o 2 oyunu oynamadım şu an o yüzden YouTube'dan araştır RTX 3050 ile o oyunlarda alınan performanslara bak ama 5 veya 20 FPS fark varsa o test videolarında genelde parçaları tam performans da kullanırlar ondan kaynaklıdır.

Eğer laptop kullanıyorsan başka bir ekrana bağla laptopun ekranını kapat öyle test et, bir de o 2 oyunu oynamadım şu an o yüzden YouTube'dan araştır RTX 3050 ile o oyunlarda alınan performanslara bak ama 5 veya 20 FPS fark varsa o test videolarında genelde parçaları tam performans da kullanırlar ondan kaynaklıdır.
Başka testlerde ortalama 5-10 fps arasi fazla aliyorlar, ama islemcileri benden daha güçlü, bir de drop yemek 8 ram ile alakalı galiba. Hdmi ile baglayinca donuyor laptop hocam nedense.

Geri
Yukarı