3050 Ti oyunlarda %20 kullanılıyor

lxrdrty

Zeptopat
Daha fazla  
Capser Excalibur G770 laptop satın aldım, 3A oyunlarda hiç bi problem yok. GPU kendisini %98-99 kullanıyor ama iş LoL, Valorant, CS:GO'ya gelince ekran kartı %20 anca kullanıyor ve FPS'im de bundan dolayı 80 civarı oluyor. 144 Hz monitörde böyle oyunları 80 FPS'te oynamak akıcılık açısından epey şey kaybettiriyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Capser Excalibur G770 laptop satın aldım, 3A oyunlarda hiç bi problem yok. GPU kendisini %98-99 kullanıyor ama iş LoL, Valorant, CS:GO'ya gelince ekran kartı %20 anca kullanıyor ve FPS'im de bundan dolayı 80 civarı oluyor. 144 Hz monitörde böyle oyunları 80 FPS'te oynamak akıcılık açısından epey şey kaybettiriyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Belirttiğiniz oyunlar zaten işlemci ağırlıklı oyunlar. Sisteminizi yazar mısınız? değerler normal ama yine de kontrol edelim.

Capser Excalibur G770 laptop satın aldım, 3A oyunlarda hiçbir problem yok. GPU kendisini %98-99 kullanıyor ama iş LoL, Valorant, CS:GO'ya gelince ekran kartı %20 anca kullanıyor ve FPS'im de bundan dolayı 80 civarı oluyor. 144 Hz monitörde böyle oyunları 80 FPS'te oynamak akıcılık açısından epey şey kaybettiriyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Ayarlarda FPS sabitleyiciyi de kapatın.

i5 11400H, GTX3050Ti, 16GB RAM
Değerler normal değil, bundan düşük bilgisayarımda 200 FPS alıyordum.
Ramleriniz kaç Mhz görev yöneticisinden kontrol edip maximumda değilse BIOS üzerinden XMP veya D.O.C.P açabilirsiniz.
İşlemci kullanımını normalden boosta çekebilirsiniz. Nvidia üzerinden her şeyi performansa çekebilirsiniz. Ben RTX 2060 + R5 4500 ile 144 fightlar da 120 falan alıyorum çok garip değil bence değerler veya bende de ayar eksik çünkü bende 15 yıllık 4 GB ram 2 gb ekran kartıyla 80 alıyordum. LoL garip bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı