RTX 3050 laptop The Last of Us Remake'te kaç FPS alır?

serhankaan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşım The Last of Us oyununu oldukça seven birisi ve oyunun sıkı bir fanı fakat maalesef PS3'ü olmadığı için oyunu hiç oynayamamıştı. Malumunuz The Last of Us remake PC'ye çıkacak 28 Mart'ta. Bu arkadaşta aldı fakat sistem gereksinimlerini tam karşılayamıyor. Bu arkadaşın laptopu RTX 3050 ekran kartına, i5 11. ya da 12.nesil işlemciye ve 8 GB RAM'e sahip. Sizce kaç FPS alır ve oyunu oynarken ciddi sorunlar yaşar mı?

Siz yine de 8 gb daha ekleyin derim çünkü oyunlar için artık 8GB yetmiyor 16 olması çok daha iyi olur.
hmm ya maalesef benim değil laptop arkadaşımın ona mutlaka iletirim bu öneriyi yalnız şeyi merak ediyorum arkadaşımın oyunu hiç açamama ihtimali var mı hocam?

Siz yine de 8 GB daha ekleyin derim çünkü oyunlar için artık 8 GB yetmiyor 16 olması çok daha iyi olur.

Artık 16 bile yetmemeye baslıyor yenı nesıl sıstemlerde 32 sart olacak gıbı.

Hmm ya maalesef benim değil laptop arkadaşımın ona mutlaka iletirim bu öneriyi yalnız şeyi merak ediyorum arkadaşımın oyunu hiç açamama ihtimali var mı hocam?

Oyun acılır tabıkı ama RAM'dan dolayı drop kasma dusuk FPS vs yasayabılır ve oyunun mınımumu zaten 16 GB 8 RAM ıle 25 40 cıvarı gorebılır.

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşım The Last of Us oyununu oldukça seven birisi ve oyunun sıkı bir fanı fakat maalesef PS3'ü olmadığı için oyunu hiç oynayamamıştı. Malumunuz The Last of Us remake PC'ye çıkacak 28 Mart'ta. Bu arkadaşta aldı fakat sistem gereksinimlerini tam karşılayamıyor. Bu arkadaşın laptopu RTX 3050 ekran kartına, i5 11. ya da 12.nesil işlemciye ve 8 GB RAM'e sahip. Sizce kaç FPS alır ve oyunu oynarken ciddi sorunlar yaşar mı?

Mobil RTX 3050 4 GB VRAM sebebiyle yetersiz bir kart. Single channel RAM olması da özellikle AMD işlemcilerde ciddi anlamda FPS kaybı yaşatır. Zaten 8 GB da yetersiz kalıyor. Emin olamayız ama şu anki haliyle Low ayarlarda anca oynatır gibi. Hiçbir şey kesin değil çünkü oyunun optimizasyonunun ne durumda olacağı her şeyi değiştirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı