RTX 3050 laptop vs GTX 1650 masaüstü

EnginBaylor

Hectopat
Daha fazla  

Laptop olarak bunu düşünüyorum. Masaüstü alırsam monitör almam gerekli.

Monitör https://www.hepsiburada.com/lg-24gn...nitor-p-HBCV00000272F3?magaza=Electronikpazar
PC Aquarius 3T10-1650 | Game Garaj

GTX 1650 masaüstü mü daha iyi performans verir yoksa RTX 3050 laptop mu? Beni en az 3 yıl götürmesini istiyorum. 7000 TL'ye önerebiliceğiniz laptop veya PC+monitör var mı?

O laptop bu haliyle eksik, işlemcisi zaten Ryzen 1x8 GB ile ağlar. Ama parçaları kağıt üzerinde çok güzel 5600H sağlam işlemcidir. RTX 3050 mobil olsa da daha iyi. Burada performans olarak laptop kazanır eğer RAM'ler çiftlenirse.
1 2 ay içinde rami çift kanal yapabilirim. Ama laptop 60 hz miş bu beni biraz düşündürüyor. Cs go gibi online rekabetçi oyunları seviyorum.

@EnginBaylor o zaman 144Hz ve üzeri alternatif bulamazsan masaüstü iyidir. Monitör avantajı, kullanım rahatlığı, yükseltme açıklığı. En basiti ekran kartı piyasası normalde döndüğünde elindekini satıp ufak farklarla üst modeline geçilebilir. İşlemci 10400F yapılabilir. 5600H gibi CS:GO'da 300-400 FPS'i hiç kasmadan çıkaracak bir işlemciyi 60Hz ile sınırlandırmak iyi olmaz.

Hocam yanlışınız yok mu? RTX 3050 16 GB RAM Ryzen 7 5800H anca 120 FPS veriyor CS:GO oyununda.

Ben bu videoları referans almıştım. İkinci videoda Valorant yüksek ayarlarda 140 FPS civarı görünüyor CS:GO FPS'leri de genel olarak daha yüksek oluyor diye biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben bu videoları referans almıştım. İkinci videoda Valorant yüksek ayarlarda 140 FPS civarı görünüyor CS:GO FPS'leri de genel olarak daha yüksek oluyor diye biliyorum.

Hocam ASUS ROG STRIX G513qc modelini kullanıyorum. Valorant 100-180 arası alıyor. CS:GO ise 100 120.

Geri
Yukarı