RTX 3050 laptopta oyunlar kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Nayman

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 Mhz
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5 1240p
Acer Aspire 7 laptopum var. Henüz yeni sayılır. 1 ay oldu. Bugün RAM takviyesi yaptım ve 16 GB yükselterek tekrardan kasan oyunları denemek istedim. Warzone denedim ve DLSS performans her şey en düşük olduğu halde maksimum 60 FPS alıyorum, normal mi? İşlemcim Turbo ile 4.40GHz ancak hiç o hızda çalıştığını göremedim.

Hocam öncelikle aldığınız laptopa göre yorum yapacak olursam maalesef ki acer in aspire modelleri pek iyi değil yani fiyat performans değil. İçindeki 3050 40w ya da 60w bir 3050 yani haliyle performansı düşük olacaktır. Yine işlemcinizde performans işlemcisi değil. Siz bence bilgisayarda akıcı 60 fps aldığınız için yeterli olduğunu düşünün. Bu tür laptoplar daha çok günlük iş belki basit oyunlar içindir. Sizin oynadığınız oyunlar ve ona benzerleri acer aspire için ağır gelir.

Ayarlardan 144 Hz'yi açtınızmı ben bir keresinde 144 Hz PC'yi 1 ay 60Hz de kullanmıştım 5 yıl önce falan çok acı bir andı ya da oyun içinde FPS'i kısıtlamış olabilirsiniz.

Hocam öncelikle aldığınız laptopa göre yorum yapacak olursam maalesef ki Acer'in Aspire modelleri pek iyi değil yani fiyat performans değil. İçindeki 3050 40W ya da 60W bir 3050 yani haliyle performansı düşük olacaktır. Yine işlemcinizde performans işlemcisi değil. Siz bence bilgisayarda akıcı 60 FPS aldığınız için yeterli olduğunu düşünün. Bu tür laptoplar daha çok günlük iş belki basit oyunlar içindir. Sizin oynadığınız oyunlar ve ona benzerleri Acer Aspire için ağır gelir.

Bende aynı sistemle sadece 3060 ekran kartı 400 FPS var genelde sabit 320 oluyor o da en az 150 almalı.

Hocam öncelikle aldığınız laptopa göre yorum yapacak olursam maalesef ki Acer'in Aspire modelleri pek iyi değil yani fiyat performans değil. İçindeki 3050 40W ya da 60W bir 3050 yani haliyle performansı düşük olacaktır. Yine işlemcinizde performans işlemcisi değil. Siz bence bilgisayarda akıcı 60 FPS aldığınız için yeterli olduğunu düşünün. Bu tür laptoplar daha çok günlük iş belki basit oyunlar içindir. Sizin oynadığınız oyunlar ve ona benzerleri Acer Aspire için ağır gelir.

Dostum çok iyi değil biliyorum ancak bu kadar da kötü olamaz.

Ayarlardan 144 Hz'yi açtınızmı ben bir keresinde 144 Hz PC'yi 1 ay 60Hz de kullanmıştım 5 yıl önce falan çok acı bir andı ya da oyun içinde FPS'i kısıtlamış olabilirsiniz.

Hayır 144Hz ayarlı.

Win+r ye basın çıkan pencere MSConfig yazın orada önyükleme/gelişmiş/işlemci sayısına girip en fazla ne kadar varsa onu seçin çok bir etkisi olmaz ama denemekte fayda var. Bir de bazıları şarj yemesin diye güç tasarrufunda oynuyor umarım o açık değildir.

Dostum çok iyi değil biliyorum ancak bu kadar da kötü olamaz.

Hayır 144Hz ayarlı.
Ben sana laptop kötü demedim ki. Dediğim acerin asper modeli oyun için değil iş ve gündelik kullanım içindir. Sana zaten detaya da indim ve içinde kullanılan rtx 3050 nin en temel hali olduğunu izah ettim. Bu durum sende fps düşüklüğü yaratırken soğuma olarak da artı sağlar. Yani laptop daha az ısınır. Oynayacağın oyunu laptop akıcı şekilde açıyorsa zaten sorun yok.

Geri
Yukarı