Çözüldü RTX 3050 dizüstünde oyunlar kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AngelEyess4

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar.
Elimdeki ürün Nitro AN 515-45 (laptop). RTX 3050 ekran kartı ve R5 5600H işlemciye sahip. En basitinden GTA San Andreas'a bile girmeye çalıştığımda deli gibi FPS düşüyor, 5-10 FPS'le oynuyorum. NVIDIA denetim masasında oyunun RTX 3050 ile açıldığını gösteriyor, ne olur ne olmaz diyerek onboard ekran kartını devre dışı bırakıp yine denedim. Durum aynı. Çözümü nedir?

Çözüm
Çözümü buldum, oyun RTX 3050 ile çalışıyor fakat nitrosense uygulamasında bilgisayar modu güç tasarrufunda kalmış. Yüksek performansa aldığımda FPS geri 200'lere döndü.
Merhaba.
Elimdeki ürün Nitro an 515-45 (laptop). RTX 3050 ekran kartı ve R5 5600h işlemciye sahip. En basitinden GTA San Andreas'a bile girmeye çalıştığımda deli gibi FPS düşüyor, 5-10 FPS'le oynuyorum. NVIDIA denetim masasında oyunun RTX 3050 ile açıldığını gösteriyor, ne olur ne olmaz diyerek onboard ekran kartını devre dışı bırakıp yine denedim. Durum aynı. Çözümü nedir?

Bende o sorunu yaşamıştım GeForce Experience gir sürücü kısmına tıkla sürücüyü yeniden kkur deyip özelde ve temizleyip tekrar kur de bende öyle düzelmişti ama ara sıra yine oluyor tekrar tekrar yapıyorum.
ThrottleStop yükle ve attığım ayarların aynısını yap.

1663421964039.png

Isınma sorunun var ise disable Turbo'yu kapat.

Bende o sorunu yaşamıştım GeForce Experience gir sürücü kısmına tıkla sürücüyü yeniden kkur deyip özelde ve temizleyip tekrar kur de bende öyle düzelmişti ama ara sıra yine oluyor tekrar tekrar yapıyorum.
ThrottleStop yükle ve attığım ayarların aynısını yap.

Eki Görüntüle 1520394

Isınma sorunun var ise disable Turbo'yu kapat.

AMD ekran kartım var fakat bu uygulama CPU desteklemiyor diyor nasıl çözeceğim onu.

Yeni konular

Geri
Yukarı