RTX 3050 laptopta Steam oyunlarında FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

Adamarda

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5 11. Nesil
Başlıktaki gibi Steam oyunlarında FPS düşüklüğü yaşıyorum. Bilgisayarda Steam dışı yalnızca Valorant ve Minecraft var, bu iki oyunda FPS sorunu yaşamıyorum. Bu sorunu yaşayanlar olmuş fakat çözüm bulunamamış. Sistem:
RTX 3050 laptop GPU.
8 GB RAM.
i5 11. nesil.
512 GB SSD.
(FPS sorununu ilk olarak CS:GO'da yaşadım, oyunun dosya bütünlüğünü doğruladım, GeForce Experience'tan driver güncelledim fakat işe yaramadı. Son çare silip yükledim botlarla test maçı attığımda düzelmişti sonra sorun yeniden başladı)

RAM ya da en önemlisi işlemci olabilir. Online oyunların çoğu ekran kartından çok işlemciye yükleniyor. Botlarla oynamak ile online oynamak arasında fark çıkması da işlemci kaynaklı olur. Gerçek kullanıcıların gerçek konumlarını anlık alması gerekir sistemin.

MSI Afterburner ile kullanım değerlerinize bir göz atabilirsiniz, laptop şarjda ve güç seçeneklerinden performans ayarında olsun.
Hep şarja takılı ve yüksek performanslı güç ayarında kullanıyorum. Yine de sağolun
RAM ya da en önemlisi işlemci olabilir. Online oyunların çoğu ekran kartından çok işlemciye yükleniyor. Botlarla oynamak ile online oynamak arasında fark çıkması da işlemci kaynaklı olur. Gerçek kullanıcıların gerçek konumlarını anlık alması gerekir sistemin.
Anladım umarım rami yükseltince sorun çözülür fakat valorantta sorun yaşamamam şaşırtıcı
3050Ti R5 5600H kullanıyorum 8GB ram çok etki ediyor ben de upgrade yapmayı düşünüyorum muhtemelen sizin sorununuz da ram kaynaklıdır.
umarım işe yarar upgrade ben de yapacağım

Başlıktaki gibi Steam oyunlarında FPS düşüklüğü yaşıyorum. Bilgisayarda Steam dışı yalnızca Valorant ve Minecraft var, bu iki oyunda FPS sorunu yaşamıyorum. Bu sorunu yaşayanlar olmuş fakat çözüm bulunamamış. Sistem:
RTX 3050 laptop GPU.
8 GB RAM.
i5 11. nesil.
512 GB SSD.
(FPS sorununu ilk olarak CS:GO'da yaşadım, oyunun dosya bütünlüğünü doğruladım, GeForce Experience'tan driver güncelledim fakat işe yaramadı. Son çare silip yükledim botlarla test maçı attığımda düzelmişti sonra sorun yeniden başladı)
Marka model nedir?

Geri
Yukarı