RTX 3050 Ti laptopta FiveM'de FPS düşüklüğü

temparda

Hectopat
RAM
Samsung M471A2K43EB1-CWE 1x16GB
Ekran kartı
Nvidia RTX 3050-Ti (Laptop) 4GB
İşlemci
Intel Core i5-11400H
Arkadaşlar, sistemim aşağıda belirttiğim gibi. Şimdi siz söylemeden bazı şeylere açıklık getireyim.
Bu oyunun optimizasyonunun çok kötü olduğunu biliyorum ama benim laptopumdan kötü bilgisayara sahip olan arkadaşım benden yüksek FPS alıyor. Benim kartımın daha iyi olmasına rağmen onda RX 580 var 60-80 arası alıyor (1080p Very high MSAA ve FXAA kapalı halde) ben 50-70 arası alıyorum. Sorun ısınmadan kaynaklı diyecekseniz de işlemci 80 derece, laptop için gayet iyi-normal bir sıcaklık olduğunu düşünüyorum. Ayrıca laptopu alalı 1 ay oldu ve başından beri durum bu. Sadece FiveM'de düşük FPS alıyorum diğer oyunlarda RX 580'den öndeyim.

Arkadaşlar, sistemim aşağıda belirttiğim gibi. Şimdi siz söylemeden bazı şeylere açıklık getireyim.
Bu oyunun optimizasyonunun çok kötü olduğunu biliyorum ama benim laptopumdan kötü bilgisayara sahip olan arkadaşım benden yüksek FPS alıyor. Benim kartımın daha iyi olmasına rağmen onda RX 580 var 60-80 arası alıyor (1080p Very high MSAA ve FXAA kapalı halde) ben 50-70 arası alıyorum. Sorun ısınmadan kaynaklı diyecekseniz de işlemci 80 derece, laptop için gayet iyi-normal bir sıcaklık olduğunu düşünüyorum. Ayrıca laptopu alalı 1 ay oldu ve başından beri durum bu. Sadece FiveM'de düşük FPS alıyorum diğer oyunlarda RX 580'den öndeyim.

Laptop fişe takılı mı?

Driver güncel mi?

Hocam laptop kaç derece oyun oynadıgınız zaman? Laptoplara arada bir bakım yapılması gerekıyor çok fazla ısındıgı zaman performans düşüklüğü yaşayabilirsin

Sunucunun optimizesi ile de alakalı ve rami 1x16 yerine 2x8 yapsan daha iyi olurmuş eğer drop felan oluyorsa da oyunu yüksek önceliğe al.

Hocam laptop kaç derece oyun oynadıgınız zaman? Laptoplara arada bir bakım yapılması gerekıyor çok fazla ısındıgı zaman performans düşüklüğü yaşayabilirsin.

Ve sizin dediğinizde aşırı saçma adam zaten sırf böyle bir soru gelmesin diye belirtmiş sıcaklığı.

Sunucunun optimizesi ile de alakalı ve RAM'i 1x16 yerine 2x8 yapsan daha iyi olurmuş eğer drop falan oluyorsa da oyunu yüksek önceliğe al.

Katılıyorum çift kanal RAM ile tek kanal RAM arasında büyük bir fark var.

Sunucularda kullanılan paketler çok yüksek boyutlarda. Eğer pakette optimize yoksa laptop ciğerini de sökse performans veremez. Dolayısı ile farklı sunucularda da denemeniz gerekir.

Aynen bir de başka sunucuya girmeden önce cache silin scriptler çakışınca FPS düşüşü oluyor.

Katılıyorum çift kanal RAM ile tek kanal RAM arasında büyük bir fark var.

Hele FiveM'de bazı sunucularda script yoğunluğundan RAM bayağı fark edebiliyor.

Laptop fişe takılı mı?

Driver güncel mi?

Fişe takılı ve güncel sadece FiveM'de düşük.

Sunucunun optimizesi ile de alakalı ve RAM'i 1x16 yerine 2x8 yapsan daha iyi olurmuş eğer drop falan oluyorsa da oyunu yüksek önceliğe al.

Yüksek öncelikte oynuyorumda normalden bir farkı olmuyor ve araba sürerken drop var 80 alırken 50ye kadar düşüyor 200 üstü giderken.

Aynen bir de başka sunucuya girmeden önce cache silin scriptler çakışınca FPS düşüşü oluyor.

Hele FiveM'de bazı sunucularda script yoğunluğundan RAM bayağı fark edebiliyor.

Cache dosyalarını temizliyorum zaten yeni sunucuya girerken.

Yeni konular

Geri
Yukarı