RTX 3050 mobil sarı ünlem veriyor

saydut

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşım bilgisayarına format atmış ama ekran kartını yükleyemeyince bana verdi. Ekran kartı RTX 3050 işlemci Ryzen 5 5600H.

Ekran kartını kuruyorum fakat aygıt yöneticisinde sarı ünlem görünüyor ve bir çözümünü bulamadım, yabancı forumlarda da aynı şekilde cevaba rastlayamadım.
Daha önce kardeşimin laptopu ve eski laptopumda bu problemin benzerlerine denk gelip bir şekilde çözmüştüm. Fakat her sürücüyle denedim DDU vs kullandım ama çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım bilgisayarına format atmış ama ekran kartını yükleyemeyince bana verdi. Ekran kartı RTX 3050 işlemci Ryzen 5 5600H.

Ekran kartını kuruyorum fakat aygıt yöneticisinde sarı ünlem görünüyor ve bir çözümünü bulamadım, yabancı forumlarda da aynı şekilde cevaba rastlayamadım.
Daha önce kardeşimin laptopu ve eski laptopumda bu problemin benzerlerine denk gelip bir şekilde çözmüştüm. Fakat her sürücüyle denedim DDU vs kullandım ama çözüm bulamadım.
Driverları kurdunuz ve hala sarı ünlem mi geliyor? GPU'da arıza olabilir belki.

Windows+R kombinasyonunu yaptıktan sonra; çalıştıra devmgmt.msc yazınız. Aygıtın üzerine gelip özellikler yapınız aldığınız hata kodunu, Microsoft Destek'ten araştırınız ve sorun hakkında biraz daha bilgi edinin. Yardımcı olur. Bir de sürücüleri temiz bir şekilde tekrardan yüklemeyi deneyin.

RTX 3050, evet Nvidia.

Windows+R kombinasyonunu yaptıktan sonra; çalıştıra devmgmt.msc yazınız. Aygıtın üzerine gelip özellikler yapınız aldığınız hata kodunu, Microsoft Destek'ten araştırınız ve sorun hakkında biraz daha bilgi edinin. Yardımcı olur. Bir de sürücüleri temiz bir şekilde tekrardan yüklemeyi deneyin.
Sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı çalıştırmayı durdurdu. (Kod 43) Ayrıca defalarca yeniden kurup yükledim fakat bir türlü olmadı.

RTX 3050, evet NVIDIA.

Sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı çalıştırmayı durdurdu. (kod 43) ayrıca defalarca yeniden kurup yükledim fakat bir türlü olmadı.

Yeni NVIDIA sürücüsü sıkıntı çıkarıyor olabilir eski sürücü kurmayı deneyebilirsin.

Win 11 kullanıyorsun değil mi ? Önce varsa BIOS güncelle. Emin değilsen laptop tam modeli ve BIOS sürümünü belirt.

DDU ile AMD ve NVidia sil yeniden başlat. İlk AMD ekran kartını sürücünü yükle yeniden başlat. Sonra Nvidia sürücünü yükle.

Ek olarak bir ihtimal donanımsal sorun olma ihtimali'de var.

DDU ile sildim Acer'ın kendi sitesinden indirdim. Normal sürücüler kuruluyor fakat Utility sürücüleri kurulmuyor. Utility sürücülerindeki Install_UWP olan cmd komutların hepsi hata veriyor. Hata kodu: UWP Install process failed with ERROR code 740. Hata bu.

Sürücü o şekilde yüklenmez. Donanım üreticisinden yüklenir.
BIOS hakkında cevap vermemişsin ayrıca.
Kusura bakmayın BIOS güncelledim bir yandan uğraşırken yazdığım için dikkatim dağılmış. İlk işim BIOS güncellemek oldu. Ayrıca ilk başta kendi sitesinden kurmuştum iki sürücüyüde.

Geri
Yukarı