RTX 3050 overclock yaptıktan sonra ekran gidiyor

İsimsizMan09

Decapat
Ekran kartı
RTX 3050
Arkadaşlar PC normalken sorun yok MSI Afterburner'dan overclock açtığım zaman ya hemen oluyor ya da 1-2 dakika sonra çat diye siyah oluyor. Bu Windows buga giriyor değişik. Uygulamalar açılıyor falan ama Windows buga giriyor simsiyah her şey. Değişik olaylar oluyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum vallahi anlamadım sorunu. Nedendir?

Videoyu buraya yükledim:

Sadece Watt tüketimini görmek için bakıyorum ben FurMark'a. Yapacağın testleri şunlar ile yap.
1687730555608.png

Hocam 3050 kafadan kontak bir ekran kartı 😃. Ben kimseye öneriyorum bu kartı. Sorunun kaynağına bendim. Ekran kartına fazla güç bindiriyordum o zamanlar. Overclock atmamanızı yine de tavsiye ederim çünkü milim arttırsam bile AOE4 de PC bayılıyor.

Windows kaynaklı bir sorun mu? Daha önce de (format öncesi) overclock ile kullandım kartı hiç böyle bir sorun yaşamadım.

A
Hocam 3050 kafadan kontak bir ekran kartı 😃. Ben kimseye öneriyorum bu kartı. Sorunun kaynağına bendim. Ekran kartına fazla güç bindiriyordum o zamanlar. Overclock atmamanızı yine de tavsiye ederim çünkü milim arttırsam bile AOE4 de PC bayılıyor.
Arttırmamanız ne. Kafa gitmiş. Yapmamanızı tavsiye ediyorum dicektim hocam.

Benim direkt masaüstündeyken oluyor hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izleyebilirsin overclock abartmış olabilirsin videolar izleyip uygun olanı yap

A

Arttırmamanız ne. Kafa gitmiş. Yapmamanızı tavsiye ediyorum dicektim hocam.
Valla hocam alırken bilgisayarla ilgili bilgimiz 0'dı yaptık dünyanın en büyük hatalarından birini çok üzülüyorum şimdi keşke doğru dürüst bir sistem toplasaydık diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izleyebilirsin overclock abartmış olabilirsin videolar izleyip uygun olanı yap
Abartmış olabilirim sanırım ama bu her karttan karta değişir benim kartta kendim test ederek ayarladığım değerler 225'e 1300'dü. Youtube'da da bu değerlere yakın bir RTX 3050 overclock videosu var. Ama sebebi nedir bilmiyorum abartı olmasından olabilir belki.

Son düzenleme:
Sorun çıkar mı hocam 7-8 FPS alacağız diye karttan olmayalım yapmam gerekirse.

FurMark MSI diye bir şey vardı onun ile yapmıştım.

Eki Görüntüle 1836495

Yani 7 8 FPS'e ihtiyacın var mı?

Vallahi hocam alırken bilgisayarla ilgili bilgimiz 0'dı yaptık dünyanın en büyük hatalarından birini çok üzülüyorum şimdi keşke doğru dürüst bir sistem toplasaydık diye.

Abartmış olabilirim sanırım ama bu her karttan karta değişir benim kartta kendim test ederek ayarladığım değerler 225'e 1300'dü. YouTube'da da bu değerlere yakın bir RTX 3050 overclock videosu var. Ama sebebi nedir bilmiyorum abartı olmasından olabilir belki.

Dostum doğru overclockta yavaş yavaş artırman gerekir öyle hatırlıyorum 5 5 artırsaydın daha uygun olurdu yanlış biliyorsam doğrulasın beni biri.

Yani 7 8 FPS'e ihtiyacın var mı?

Dostum doğru overclockta yavaş yavaş artırman gerekir öyle hatırlıyorum 5 5 artırsaydın daha uygun olurdu yanlış biliyorsam doğrulasın beni biri.
Valla 7-8 fps kurtarıyor bazen iyi oluyor. Overclock'ta yavaş yavaş arttırmıştım zaten ama 5'er 5'er değil. +15 ekleyerek. Bunu yapması çok garip sadece.

Power Limit'i arttırmadığım için olabilir mi? (Arttıramıyorum kısıtlama var sanırım kartta.)

@Wartuse @ali Kayraa

Son düzenleme:

Geri
Yukarı