RTX 3050 - R5 4600H laptopta GTA 5 hata vermeden kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Emrewhite

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3050 laptop GPU
Anakart
ASUS TeK Computer INC.FA506ICB
İşlemci
R5 4600H
Oyuna giriyorum, bazen yükleme ekranında bazen de oyunun içinde hata vermeden direkt olarak oyundan atıyor. Oyunu daha önce sayısız kes silip farklı diske de yükleyip oynamayı denedim fakat yine aynı hatayı aldım.

Sürücüler güncel.

Olay görüntüleyicisi raporu:
  • Hatalı uygulama adı: GTA5.exe, sürüm: 1.0.3095.0, zaman damgası: 0x657373d8
  • Hatalı modül adı: GTA5.exe, sürüm: 1.0.3095.0, zaman damgası: 0x657373d8
  • Özel durum kodu: 0xc0000005
  • Hata uzaklığı: 0x0000000003cdfb2e
  • Hatalı işlem kimliği: 0x5ECC
  • Hatalı uygulama başlangıç zamanı: 0x1DA7236ECA23F7F
  • Faulting uygulama yolu: D:\Epic games\GTAV\GTA5.exe
  • Faulting modül yolu: D:\Epic games\GTAV\GTA5.exe
  • Report Kimliği: 0d2c9c24-8b79-4788-a5cf-5aadcec4a0d7
  • Faulting paketi tam adı:
  • Faulting paket göreli uygulama kimliği:

Bellekleri sonradan değiştirdiysen eğer bellek uyumsuzluğu olabilir. Çözüm olarak CL değerini yükseltmeni tavsiye edebilirim.

Ben epeydir girmiyordum, bende de oyunda görüntüde aniden donma sorunu baş gösterdi. Alt + Tab yapınca düzeliyor, anlamadım gitti. Her şey normal ve çok daha ağır oyunlarda hiç sıkıntı yok, galiba Rockstar Games yanlış bir şeyler yaptı. Çokta kurcalayamadım açıkçası. Format iyi gelebilir, denemek lazım. Format öncesinde oyunun kurulu olduğu yere gidip uzantısı xrf olmayan bütün küçük dosyaları silip sonra tekrardan oyunu yüklemeni ve bu esnada belgelerimdeki Rockstar Games klasörünü silmeni tavsiye ederim, GTA 5 'in kroniği gibi bir şey, her güncelleme sonrası oyunda sapıtma oluyor, bu şekilde yapıp düzeltiyordum. Küçük dosyaları sildiğin için zaten hemen iniyor.

Bellek erişimi ihlali var.

Memtest86 ile RAM test öneririm.

Merhaba dediginiz gibi RAM testini baslattım sonucu paylaşacağım.

Merhaba dediginiz gibi RAM testini baslattım sonucu paylaşacağım.
Ram testini yaptım fakat herhangi bir hata çıkmadı yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
Bellekleri sonradan değiştirdiysen eğer bellek uyumsuzluğu olabilir. Çözüm olarak CL değerini yükseltmeni tavsiye edebilirim.
halihazırda olan 8 GB ramin üstüne 8 GB ekleme yaptım sadece. CL değerini yükseltmeyi bilmiyorum bunun için herhangi bir video veya rehber öneriniz varmı acaba

halihazırda olan 8 GB ramin üstüne 8 GB ekleme yaptım sadece. CL değerini yükseltmeyi bilmiyorum bunun için herhangi bir video veya rehber öneriniz varmı acaba
O sonradan eklediğin 8GB 'ı söküp dener misin, emin olalım öncelikle.
Her laptop belleklere ince ayar yapmaya izin vermeyebilir. Bu durumda o belleği elinden çıkartman gerekir. Hatta iki belleği de satıp uyumlu kit şeklinde almanı önerebilirim. MSI laptopların bazılarında gizli BIOS menüsü açılınca oradan ayarlanıyor, nasıl yaptığımı bende unuttum ama tCL yazan yerdi sanırım, onu bir değer yukarı taşıyınca sorun çözüldü. Ama senin bellekler çakışma yapıyor da olabilir, bu yüzden hep iki belleğin de bire bir aynı olması istenir, aynı marka model bile değil, aynı kitin içinde olması istenir.

Geri
Yukarı