RTX 3050 - R5 4600H laptopta GTA 5 hata vermeden kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Emrewhite

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3050 laptop GPU
Anakart
ASUS TeK Computer INC.FA506ICB
İşlemci
R5 4600H
Oyuna giriyorum, bazen yükleme ekranında bazen de oyunun içinde hata vermeden direkt olarak oyundan atıyor. Oyunu daha önce sayısız kes silip farklı diske de yükleyip oynamayı denedim fakat yine aynı hatayı aldım.

Sürücüler güncel.

Olay görüntüleyicisi raporu:
  • Hatalı uygulama adı: GTA5.exe, sürüm: 1.0.3095.0, zaman damgası: 0x657373d8
  • Hatalı modül adı: GTA5.exe, sürüm: 1.0.3095.0, zaman damgası: 0x657373d8
  • Özel durum kodu: 0xc0000005
  • Hata uzaklığı: 0x0000000003cdfb2e
  • Hatalı işlem kimliği: 0x5ECC
  • Hatalı uygulama başlangıç zamanı: 0x1DA7236ECA23F7F
  • Faulting uygulama yolu: D:\Epic games\GTAV\GTA5.exe
  • Faulting modül yolu: D:\Epic games\GTAV\GTA5.exe
  • Report Kimliği: 0d2c9c24-8b79-4788-a5cf-5aadcec4a0d7
  • Faulting paketi tam adı:
  • Faulting paket göreli uygulama kimliği:

Yani dediğinize göre işin sonunda çözüm RAM'leri değistirmek bu dediginiz benim icin biraz zor bir durum. Bu hatanin baska bir çözümü veya bu hatayi baska bir şeyden dolayi almis olmamin ihtimali yok mu hiç cunku RAM'leri degistirmek istemiyorum bu benim icin biraz zor bir durum. En azindan varsa akliniza gelen baska bir cozum onerisi sunabilirseniz eger cok minnettar olurum.
İlk başta yazdığımı uygulayabilirsin. İlk satırda. İki RAM 'i de tek olacak şekilde dene, yeni olanda hata alırsan cevabı bellidir. Birde slotun bozuk olma ihtimali var, orijinal belleği o slota takabilirsin, hatta slotların yerini değiştirdiğinde düzelme ihtimali bile var.

Son düzenleme:
İlk başta yazdığımı uygulayabilirsin. İlk satırda. İki RAM'i de tek olacak şekilde dene, yeni olanda hata alırsan cevabı bellidir. Bir de slotun bozuk olma ihtimali var, orijinal belleği o slota takabilirsin, hatta slotların yerini değiştirdiğinde düzelme ihtimali bile var.

Sanırım sorun RAM'lerde değil iki RAM'i de tek kullandım yerlerini değistirdim girmeye çalıştım fakat yine bir şey değismedi aynı hatayı almaya devam ediyorum.

Sanırım sorun RAM'lerde değil iki RAM'i de tek kullandım yerlerini değistirdim girmeye çalıştım fakat yine bir şey değismedi aynı hatayı almaya devam ediyorum.

şunu bir kurar mısın?

Sorun sadece GTA V 'te mi yaşanıyor? Başka bir AAA oyunda deneme yaptın mı hiç?

Şunu bir kurar mısın?

Sorun sadece GTA V'te mi yaşanıyor? Başka bir AAA oyunda deneme yaptın mı hiç?

Bunları zaten kurdum. Evet sorun sadece GTA V'te yaşanıyor daha önceden Doom Eternal, Control gibi oyunları sorunsuz bir şekilde oynadım.

Hocam rockstars Games laucnheri belgelerim klasöründen silin GTA'yı açarken baştan kurulacak"enable Cloud saves"diye bir ekran geldiğinde orayı "not right"now yapın.

Hocam rockstars Games laucnheri belgelerim klasöründen silin GTA'yı açarken baştan kurulacak"enable Cloud saves"diye bir ekran geldiğinde orayı "not right"now yapın.

Eve gittiğimde söylediklerinizi uygulayacağım umarım çözülür.

Dediğiniz gibi yaptım fakat yükleme ekranındayken oyundan attı hiçbir şey değişmedi yine aynı hatayı alıyorum.

Son düzenleme:
Eve gittiğimde söylediklerinizi uygulayacağım umarım çözülür.

Dediğiniz gibi yaptım fakat yükleme ekranındayken oyundan attı hiçbir şey değişmedi yine aynı hatayı alıyorum.
Son çare olarak bir format atmanı önerebilirim. Zaten tek bir oyunda atma yapıyorsa donanım kaynaklı olma ihtimali düşük, mantıken.

Son çare olarak bir format atmanı önerebilirim. Zaten tek bir oyunda atma yapıyorsa donanım kaynaklı olma ihtimali düşük, mantıken.

Bilgisayarda virus olma ihtimali var mı peki cunku son zamanlarda dusuk sistem gerektiren LoL Valorant gibi oyunlarda surekli olarak FPS düşmesi yaşıyorum.

Bir de son olarak Epic Games'in olay görüntüleyicisi raporunu paylaşmak istiyorum belki yardımı olur;

Bu arada aynı hatayı Steam üzerinden indirdiğim zamanda aldım

EpicGamesLauncher.exe

AppVersion16.1.1.0

AppTimeStamp65e5e2d4

ModuleNamentdll.dll

ModuleVersion10.0.26080.1

ModuleTimeStamp888f7d34

ExceptionCodec0000005

FaultingOffset0000000000059220

ProcessId0x55a8

ProcessCreationTime0x1da76e9704c665a

AppPathC:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win64\EpicGamesLauncher.exe

ModulePathC:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll

IntegratorReportIdc40947f2-8b4b-488b-9e6b-db7e2a780dd4

PackageFullName

PackageRelativeAppId

Son düzenleme:

Bununla sistemi komple taratmanı öneririm. Ek olarak DDU ile GPU sürücüsünü silip tekrar kurman işe yarayabilir.

Bununla sistemi komple taratmanı öneririm. Ek olarak DDU ile GPU sürücüsünü silip tekrar kurman işe yarayabilir.

Dediklerinizi yaptım herhangi bir virüste çıkmadı ve yine aynı sorunu yaşıyorum sanırım hatanın çözümü format olacak önerileriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı