RTX 3050 sistem optimize edilmeden oyun oynanmıyor

uıop

Hectopat
Sistemim 2 aylık. İtopya'dan aldım. Hone.gg uygulamasından optimize edilmese çok fazla bir şekilde FPS düşüyor. Sistemime bütün testleri yaptım. Aklınıza ne gelirse... 4 defada formatladım 1 tane hata bile çıkmadı ve sorun düzelmedi. Neden kaynaklanır bu? Videolar da optimize etmediğim halindeki videolar. FPS düşüyor ve dokular geç yükleniyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aşağıdakileri resimleri optimize ettim.

RTX 3050
i3 12100F.
Goodram 2300 1700 M.2

Dosya Ekleri

• 1700151458424.png
    1700151458424.png
    222,6 KB · Görüntüleme: 30
  • f.PNG
    f.PNG
    172,9 KB · Görüntüleme: 27
  • gwq.PNG
    gwq.PNG
    13,5 KB · Görüntüleme: 30
Sistemim 2 aylık. İtopya'dan aldım. Hone.gg uygulamasından optimize edilmese çok fazla bir şekilde FPS düşüyor. Sistemime bütün testleri yaptım. Aklınıza ne gelirse... 4 defada formatladım 1 tane hata bile çıkmadı ve sorun düzelmedi. Neden kaynaklanır bu? Videolar da optimize etmediğim halindeki videolar. FPS düşüyor ve dokular geç yükleniyor.

Aşağıdakileri resimleri optimize ettim.

RTX 3050
i3 12100F.
Goodram 2300 1700 M.2
Hone.gg ilk kez gördüğüm bir uygulama belkide problem uygulamadan kaynaklıdır?

Hone.gg ilk kez gördüğüm bir uygulama belki de problem uygulamadan kaynaklıdır?

Yok onu da düşündüm ama daha kötü oluyor sildim denedim ve videodaki hali oluyor uygulama cidden iş yapıyor.

Hone.gg ilk kez gördüğüm bir uygulama belki de problem uygulamadan kaynaklıdır?

Sizce neden kaynaklanr hocam 2 aydır kimse çözemedi sorun yokken sorun yaşıyorum. ısınan parça filanda yok

Son düzenleme:
Yok onu da düşündüm ama daha kötü oluyor sildim denedim ve videodaki hali oluyor uygulama cidden iş yapıyor.

Sizce neden kaynaklanr hocam 2 aydır kimse çözemedi sorun yokken sorun yaşıyorum. ısınan parça filanda yok
Problem donanımsal olabilir ya da her format attığın aynı windows usbsini mi kullandın yoksa temiz indirip format mı attın? DDU'dan sürücüleri silip yüklediğini varsayarsak problem diskinden ya da raminden kaynaklı olabilir.

Aynı sistem bende de var işlemci hariç i3 10105F var bende ama böyle bir sorun yaşamadım. BIOS'tan RAM'lerin MHz nı yükseltdin mi?

Aynı sistem bende de var işlemci hariç i3 10105F var bende ama böyle bir sorun yaşamadım. BIOS'tan RAM'lerin MHz nı yükseltdin mi?
Yükselttim

Problem donanımsal olabilir ya da her format attığın aynı Windows USB'sini mi kullandın yoksa temiz indirip format mı attın? DDU'dan sürücüleri silip yüklediğini varsayarsak problem diskinden ya da raminden kaynaklı olabilir.

Her farklı formatı denedim USB ile BIOS'tan attım normal diskten attım RAM'leri bellek tanılama testine soktum sıkıntı çıkmadı diske gelirsek hiç mavi ekran filan yemedim. farklı sata ssd yi sisteme kurarak da denedim aynı ssd sağlıklarıda 100 sıcaklıklarıda 35 derece

Son düzenleme:
Hone.gg ile alakalı bir durum. Hone.gg'yi ilk kez duyduğum için araştırdım kullanan herkes benzer sorunlar yaşamış bir anda FPS dropları, bilgisayarın ufak tefek şeylerde donması vs. Hone.gg kaldırın diyeceğim ama muhtemelen sistem dosyalarına bile sızmıştır, temiz format atın.

Hone.gg ile alakalı bir durum. Hone.gg'yi ilk kez duyduğum için araştırdım kullanan herkes benzer sorunlar yaşamış bir anda FPS dropları, bilgisayarın ufak tefek şeylerde donması vs. Hone.gg kaldırın diyeceğim ama muhtemelen sistem dosyalarına bile sızmıştır, temiz format atın.

O uygulama olmadan neredeyse hiçbir oyun oynanmıyor silmeyide denedim daha kötü optimize etmeden böyle

Uygulama zaten sana Defender'ı kapatıyor sistem dosyalarına sızdıgı doğrudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı