RTX 3050 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Bedirhanreel

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8GB 3200mhz cl22
SSD veya HDD modeli
512gb m2
Ekran kartı
Rtx 3050
İşlemci
R5 5600h
Selamlar, başlıkta belirttiğim gibi sistem düşük FPS veriyor LoL de en fazla 200FPS görüyor ortalama 100-120 arası gidiyor. CS de ise 100 FPS bandında kalıyor. Her türlü grafik ayarını denedim hepsinde düşük kalıyor GPU sıcaklığı 65 civarında oluyor.
Şimdi Forza Horizon 4 yükleniyor bir de orada deneyeceğim ama GPU kullanımı yüzde 30-40'larda geziyor yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, başlıkta belirttiğim gibi sistem düşük FPS veriyor LoL de en fazla 200FPS görüyor ortalama 100-120 arası gidiyor. CS de ise 100 FPS bandında kalıyor. Her türlü grafik ayarını denedim hepsinde düşük kalıyor GPU sıcaklığı 65 civarında oluyor.
Şimdi Forza Horizon 4 yükleniyor bir de orada deneyeceğim ama GPU kullanımı yüzde 30-40'larda geziyor yardım ederseniz çok sevinirim.
RAM tek kanal oldugu icin buyuk ihtimalle.

RAM'de tökezlemişsin. Diğerlerine para ayırıp RAM'e neden ayırmadın?

iGPU yerine dGPU(3050) ile oynadığınızdan emin misiniz?

Evet NVIDIA kartı kullanan uygulamarı gösterene panelde gözüküyorlar ve Denetim Masası'ndan öyle ayarladım.
RAM tek kanal oldugu için buyuk ihtimalle.

Evet 1-2 yabancı kaynakta da öyle olduğu yazıyordu alınca düzeldiği vs.
RAM'de tökezlemişsin. Diğerlerine para ayırıp RAM'e neden ayırmadın?
16 Gb RAM olan sistemler ile arasında 1500 tl-2000 tl civarı fark vardı bende fazla bulup almadım. Yazın kullanacağım şuan 2 günlüğüne bende laptop.

Birde bana Geforce Experience farklı bir driver veriyor web de farklı veriyor.

Son düzenleme:
Kankacım ram çok önemli özellikle ryzen işlemciler de git servise yolla ram alıp takarlar bu arada bende senin gibiydim fps vs sistemlerimiz benzer valo da lol de cs de 120 civarı idi şimdi valo yüksek ayarlarda 170 ortalama lol 160 cs 200 civarı fps alıyorum anlıyacağın kadar çok etki ediyor ram dual channel çok önemli ve ram alırken laptopda ki ile uyumlu olup olmadığını kontrol et

Forza da da belirttiğim gibi düşük kullanım yüzdesi vardı. Orta-yüksek ayarlarda 80-90 fps arası gidiyor. Bilgisayarı YKS den sonra kullanacağım için şuan çok sorun teşkil etmiyor.

Geri
Yukarı