RTX 3050 sistemde CS:GO'da anlık donmalar

İşletim sistemi
Windows 10

VahitGuetta

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16
Ekran kartı
Rtx3050
İşlemci
İ5 11300H
İyi Sosyaller, bilgisayarımda neredeyse 300FPS almama rağmen oyun donuyor sorunu çok araştırdım ancak bulamadım nasıl bir yol izlemeliyim rica ediyorum çok klasik öneriler vermeyin çünkü Görev Yöneticisi, Steam dosya doğrulama vs şeyleri yaptım şimdiden teşekkürler.

Konsol değil de komut ile sabitleyince ve V-Sync açınca gecikme yaşanmıyor.

Bağlantıdaki V-Sync, Steam komutu ve DPI devre dışı bırakma üçlüsü kesinlikle işe yarıyor. CS2 geçince ne olur bilemiyorum.

HDD ile alakalı bir sorun olabilir, bad sector testi yapıp sonuçları paylaşın.

Hocam şu anda yapıyorum bitince paylaşacağım

Oyunu SSD aktar veya HDD yerine SSD satın al.

H işlemci olduğundan galiba dizüstü bilgisayar, o yüzden oyunun FPS'ini sabitleyin.

Bağlantıda gösterdiğim şekilde sabitlersen fare gecikmesi yaşamıyorsun.

Dizüstü bilgisayarlarda yüksek FPS ısınmayı artıracağından ve soğutmaları masaüstü bilgisayarlar kadar güçlü olmadığından, yüksek ısılarda dizüstü bilgisayar zarar görmesin diye frekans kısacaktır. Bu düşük ve dalgalı FPS almana neden olacaktır.

Hocam sizin forumlarınızı incelemiştim bu konuyla ilgili ama ne yalan söyleyeyim yaptığım halde düzelmedi maalesef

1687885928903.png

Hocam ilki böyle ikincisini paylaşacağım

Hocam şu anda yapıyorum bitince paylaşacağım.

Hocam sizin forumlarınızı incelemiştim bu konuyla ilgili ama ne yalan söyleyeyim yaptığım halde düzelmedi maalesef.

Eki Görüntüle 1838689

Hocam ilki böyle ikincisini paylaşacağım.

Hocam sonunda error scan testini de yaptım ve hepsi yeşil çıktı. Herhalde en basit yöntem sil yükle yapacağım.

Arkadaşımda Monster laptop var. 3050 Ti ekran kartı mevcut. LoL CS:GO PUBG de kasıyor deli gibi. Format atmam için bana getirdi. Her şeyi hallettim gene takılıyordu oynanmayacak şekilde. Isı değerlerine baktım, thermal macun değiştirdim olmadı. CPU çekirdeklerinden bir tanesi 60 bir tanesi 95 olduğu için takılıyor donuyor. BIOS sürümü eskiydi belki öyle düzelir ama çocuk soğudu, çözümü cihazı satmakta buldu.

Arkadaşımda Monster laptop var. 3050 Ti ekran kartı mevcut. LoL CS:GO PUBG de kasıyor deli gibi. Format atmam için bana getirdi. Her şeyi hallettim gene takılıyordu oynanmayacak şekilde. Isı değerlerine baktım, thermal macun değiştirdim olmadı. CPU çekirdeklerinden bir tanesi 60 bir tanesi 95 olduğu için takılıyor donuyor. BIOS sürümü eskiydi belki öyle düzelir ama çocuk soğudu, çözümü cihazı satmakta buldu.

Yani hocam okulum için lazım olacaağı için satmam başka oyun oynarım ama CS olmadan da olmuyor ki beni de soğuttu açıkçası ama yani daha fazla deneyeceğim yöntem silip tekrar yükleyeceğim.

Yani hocam okulum için lazım olacaağı için satmam başka oyun oynarım ama CS olmadan da olmuyor ki beni de soğuttu açıkçası ama yani daha fazla deneyeceğim yöntem silip tekrar yükleyeceğim.

Hocam normalde kart sorunsuz oynatiyor aynisindan var Full ayarlarda 200 üstü alıyor rahat hiç düşmeden kasma falan da yapmıyor yani sorun Windows'ta olabilecek şeylerden kaynaklıdır diye düşünüyorum driver olabilir Steam ile ilgili olabilir HDD ile ilgili olabilir ki testleri falan da atmışsınız pek bir fikrim yok onlara bakarak.

Hocam normalde kart sorunsuz oynatiyor aynisindan var Full ayarlarda 200 üstü alıyor rahat hiç düşmeden kasma falan da yapmıyor yani sorun Windows'ta olabilecek şeylerden kaynaklıdır diye düşünüyorum driver olabilir Steam ile ilgili olabilir HDD ile ilgili olabilir ki testleri falan da atmışsınız pek bir fikrim yok onlara bakarak.

Hocam yani illaki bir sorun çıkıyor böyleyemi bir şey alınca deliriyorum ben yani napcamı bilemedim kurban tatilindeyken halletmek istiyorum şunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı